logo

ATLAS GLOBAL’DEN ANLAMLI HİZMET! (ÖZEL HABER)

Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Federasyonu kulüpleri ve YURTSAV Şehit Aileleri ile İnsan Hakları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 20 şehit yakını çocuğu İstanbul’da misafir edecek.

atlasglobal_ucak

Ulaşım Sponsorluğunu Atlas Global Havayollarının yaptığı organizasyonda Diyarbakır, Mardin, Batman ve Şanlıurfa’dan gelen şehit yakınları İstanbul’da tarihi yerleri gezecek. Atlas Global Havayolları uçağıyla sabah 08.45 ‘de Atatürk Havalimanına gelen çocukları VIP ‘de karşılayan dernek yetkilileri, çocukları kalacakları otele götürdü.

sehit yakınları6

Ülkemizde ihtiyaç duyulan her yerde bu tür hizmetleri yapmaktan gurur duydukların söyleyen Uluslar arası Lions Federasyonu 118T Yönetim Çevresi  Federasyonu Genel Yönetmeni Ayşe Ağman,” Uluslar arası Lions Federasyonu 118T Yönetim Çevresi  Federasyonu Genel Yönetmeniyim. Ülkemizde ihtiyaç duyulan her yerde bu tür hizmetleri yapmaktan gurur duyuyoruz. Çocuklar ve gençlerin geleceğimiz,yaşlıların tecrübemiz olduğu bilinciyle,bu yıl ve gelecek yıllar devam edecek olan şehit ve gazi çocuklarımızı misafir etmekten onur duyuyoruz. Bize sponsorluk yapan tüm Lions  dostlarına teşekkür ediyorum” dedi.

sehit yakınları4

Şehit abisi olduğunu söyleyen YURSAV Şehit Gazileri Dernek Başkanı Ahmet Büyükburç,”  Şehit abisiyim. YURSAV Şehit Gazileri Dernek Başkanıyım. Bundan önceki yıllarda da  Uluslar arası Lions Federasyonu 118T yönetim çevresi Federasyonu  ile Çanakkale Ve İstanbul kültür etkinliğimiz olmuştu. O zaman da 35 i Diyarbakır’dan  50’ye yakın çocukla Çanakkale’ye gidip gelmiştik. Bundan 6 ay önce yine Uluslararası Lions Federasyonu 118T Yönetimi Çevresi  Federasyonu yetkilileriyle istişare edip Diyarbakır,Mardin, Batman, Şanlıurfa’dan oluşan 20 çocuk hedef seçtik ve Allah nasip etti bu günleri geldik çocuklarla beraber. Bizim parolamız şu idi “Biz şehit çocuklara yetim büyüdük.Başka çocuklar yetim büyümesin, yurtta ve dünyada barış istiyoruz “ sloganı ile geldik. Sadace Diyarbakır değil bütün Türkiye’de ki Şehit Aileleri Dernekleriyle istişare halindeyiz. Daha önce bize isimleri tespit edilmiş ve çocukları getirdik. Bir kota belirledik .Zaten Şehit çocuklarımızın çoğu büyüdü bu son şehitlerimizi saymasak. Her ilde belirlediğimiz daha önce gelmemiş çocukları ” dedi.

sehit yakınları5

Çok mutlu olduğunu söyleyen şehit yakını Esma Işık, “5.sınıfa gidiyorum. Buraya geldiğimiz için çok mutluyum. Bu organizasyonu düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

sehit yakınları3

En çok tekne gezisini merak ettiğini söyleyen şehit yakını  Latif Alptekin, ”5.sınıf öğrencisiyim. Küçükken gelmiştim İstanbul’a onu da hatırlamıyorum. En çok istediğim tekne gezisi ve Sultanahmet” dedi

APRON24.COM (ÖZEL)

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments