logo

ATLASGLOBAL’DEN YUNUSELİ ZİYARETİ

DCIM100MEDIADJI_0010.JPG

Atlasglobal Genel Müdürü Orhan Coşkun ve Atlantik Uçuş Akademisi AFA Genel Müdürü Sermet Temizkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe ile birlikte Yunuseli Havalimanı’nı gezdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, 16 yıl aradan sonra yeniden faaliyetleri başlatılan Yunuseli Havaalanı, havacılık sektörüne hizmet eden firmaları da heyecanlandırdı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın her alanda olduğu gibi havacılıkta da öncü olması hedefiyle çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Havaalanı’nın açılmasının ardından 2001 yılında kapatılan Yunuseli Havaalanını 16 yıl aradan sonra yeniden hizmete açtı. Yunuseli Havaalanı’nın faaliyetlerine yeniden başlaması, sektörün önde gelen firmaları arasında da heyecana neden oldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yunuseli Havaalanı ile ilgili projeleri nedeniyle kendisini ziyaret eden Atlasglobal Genel Müdürü Orhan Coşkun ve Atlantik Uçuş Akademisi AFA Genel Müdürü Sermet Temizkan ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda bir araya geldi.

Bursa’da havacılıkta önemli bir potansiyel olduğunu belirten Atlasglobal Genel Müdürü Orhan Coşkun, firma olarak Yunuseli Havaalanı’nda eğitimden sağlığa uzanan geniş bir yelpazede hizmet verebileceklerini ve bu noktada da Bursa Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yapmak için heyecan duyduklarını söyledi.

atlas_orhan_coskun_altepe

“BURSA’DA HAVACILIKTA YENİ DÖNEM BAŞLADI”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın her alanda olduğu gibi havacılıkta da öncü olması hedefiyle önemli adımlar attıklarını belirterek, “Bursa’da havacılıkta yeni bir dönem başladı. En büyük hedefimiz, Bursa’da havacılığın gelişmesiydi ve artık bunu gerçekleştirmek için adımlarımızı atıyoruz” dedi.

Yunuseli Havaalanı’nın Bursa için önemli bir uçuş alanı olduğunu ifade eden Altepe, şimdiden 60’a yakın uçak sahibinin buradan yararlanmak için başvuru yaptığı Yunuseli Havaalanı’nın kent ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Altepe, hızla gelişen ve değişen Bursa’da, kısa sürede Yunuseli’nin de yetersiz kalacağını ve yeni bir havaalanı ihtiyacının daha ortaya çıkacağını kaydederek, “Yunuseli yetmez. Türkiye’nin ekonomik kalbi, Bursa… Güç burada. İstanbul’da yapılamayanlar Bursa’da yapılıyor. Türkiye’nin de önünü açacak sivil havacılık çalışmalarını destekleyecek adımlar atacağız. Altyapı var, çok yönlü olarak çalışalım istiyoruz” diye konuştu.

Bursa’da en az 200 özel uçağın kullanılmasını hedeflediklerini anlatan Başkan Altepe, şehrin bu potansiyelinin olduğunu sözlerine ekledi. Altepe, ziyaretin sonunda konuklarına Bursa’ya özgü bir el yapım Yeşil Türbe çinisi hediye etti.

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments