logo

ATLASJET UKRAYNA SEFERLERİ BAŞLIYOR

Atlasjet Ukrayna Havayolu Şirketi sonbaharda yeni seferlere başlıyor. Böylece 30 Eylül’den itibaren Harkiv-İstanbul, 1 Ekim’den itibaren Zaporijya-İstanbul ve 25 Ekim’den itibaren Lviv-İstanbul seferleri yapılacak.

atlasjet-ua

Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri Harkiv’den saat 03.30’da havalanacak uçak, saat 06:00’da İstanbul’a varacak. Seferlerin geri dönüşü Salı, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri saat 23.30’da yapılacak ve uçak, saat 01.50’de Harkiv’e inecek. Şimdi bu sefer için gidiş-dönüş fiyatı 3 bin 195 grivnya (yaklaşık 145 dolar).

Zaporijjya-İstanbul seferi haftada iki kere yapılacak. Salı ve Cuma günleri sabah saat 4’te Zaporijjya’dan hareket edecek uçak İstanbul’a saat 06:00’da varacak. İstanbul’dan Zaporijjya’ya seferler Pazartesi ve Perşembe saat 23.00’da yapılacak. Gidiş-dönüş biletin fiyatı 3 bin 249 grivnya (yaklaşık 147 dolar).

Lviv-İstanbul seferi haftada dört defa yapılacak. Pazartesi iki sefer (saat 2.30’da ve 14.20’de), Çarşamba ve Cuma günleri ise birer sefer gerçekleşecek. İstanbul’dan uçaklar Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 11.30’da, Pazar günü ise 23.10’da havalanacak. Gidiş-dönüş bilet fiyatı 3 bin 292 grivnya (yaklaşık 150 dolar).

ZAPORİJYA SEFERLERİNDE SIKINTI VAR

Atlasjet – Ukrayna halkla ilişkiler bölüm başkanı Larisa Başkan, Lviv ve Harkiv seferlerin biletlerine talebin iyi olduğunu, Zaporijya seferinin biletlerinin ise çok iyi satılmadığını açıkladı. Bu durumu düzeltmek için Dnipropetrovsk’tan yolcuların çekilmesinin planlandığı belirtildi. Larisa Başkan, “Biz, Dnipropetrovsk’tan Zaporijya seferine ücretsiz transfer teklif ediyoruz” dedi.

Günümüzde Dnipropetrovsk’tan İstanbul’a THY ve Dniproavia havayolu şirketleri sefer düzenliyor. Atlasjet Ukrayna şirketini temsil eden ‘Ante’ avukatlık bürosunun yetkilisi Yuriy Guk, başka uluslararası seferlerin gerçekleşme ihtimalinin şimdilik düşük olduğunu bildirdi. Guk, “Talebi gördükten sonra yılbaşına doğru düzenli iç seferlere başlayacağız. Uluslararası seferler konusunda ise  Türkiye’den sonra İtalya olabilir” diye konuştu.

 

Kaynak:QHA

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?