logo

AYCI: “AB ORTALAMASINI GEÇECEĞİZ”

ayci_konusma

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Ar-Ge’nin önemini anlatarak “Bu alanda AB ortalamasını geçeceğiz” dedi.

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde geleceğin sektörleri masaya yatırıldı. Zirvedeki ‘Yarının Rekabetçi Sektörleri’ oturumunda, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın moderatörlüğünde, Hepsiburada.com Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Yıldız Holding Başkan Vekili Ali Ülker, Sabancı Holding Sigorta ve Perakende Grubu Başkanı Haluk Dinçer, Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, Ziraat Bankası Genel Müdürü ve TBB Başkanı Hüseyin Aydın ve Akfen Holding Başkanı Hamdi Akın Türkiye’nin rekabetçi sektörlerinin öncelikli gündemini ele aldılar.

AYCI: “AR-GE’DE HEDEFİMİZ BÜYÜK”

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Türkiye’de Ar-Ge harcamalarında kamu açısından yüzde 3’lere gelmeyi ve bunu da aşarak, AB ortalamasını geçmeyi hedeflediklerini söyledi.

Dünyadaki gelişimlere paralel olarak sektörlerin de değiştiğine işaret eden Aycı, dijital dönüşümün bütün dünyayı etkilediğini, bugün nano teknolojilerin, yan iletkenlerin, insansız hava ve kara araçlarının yapılabildiğini vurguladı.

Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı başkanı iken dünyanın teknoloji merkezlerini ziyaret ettiğini dile getiren Aya, “Oradaki lider ve çok hızlı büyüyen şirketlerin Ar-Ge bütçelerini sormuştum Onlar bana şöyle demişti; Bu dönüşümü sağlayan, oyunu değiştiren şirketler için Ar-Ge çok büyük yer tutuyor” diye konuştu.

 

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments