logo

AYCI İLK UÇUŞTA KABİN MEMURLARIYLA

Türk Hava Yolları’nın ABD’de yedinci uçuş noktası San Francisco oldu. İlk uçuş, özel bir tasarımla giydirilen TC-JJU tescilli Boeing 777-300ER tipi uçakla gerçekleştiriliyor. Uçakta ev sahipliğini yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, kabin memurlarıyla çok samimi bir poz verdi. 

ayci3 (1)

Atatürk Havalimanı’nda 13.10’da kapı kapatan ‘Büyükada’ isimli Boeing 777-300ER, toplam 13 saat 45 dakika sürecek seferi için havalandı. Kaliforniya eyaletindeki ikinci uçuş noktası olan San Francisco’nun açılışını bu hafta THY Yönetim Kurulu Başkanı olan İlker Aycı gerçekleştirecek. Uçağın Mesul Kaptan Pilotu Mehmet Özkurt.

Uçakta İlker Aycı’nın yanı sıra Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, Basın Müşaviri Ali Genç, TAV Havalimanları Holding Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül ile gazeteciler yer alıyor. İlk sefer için uçak neredeyse tam dolu. Toplam 340 yolcu THY’nin Büyükada isimli uçağı ile San Francisco’ya uçuyor.

İlker Aycı, kalkışın ardından tüm yolcularla tek tek ilgilendi. Bu göreve atandığı için çok mutlu olduğunu belirten Aycı, “Zorlu bir göreve adım attık. Amacımız Türk Hava Yolları’nın yükselen kalitesini devam ettirmek ve daha ileri noktaya taşımaktır” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?