logo

AYCI’NIN SKYLIFE KRİZİNE YOL AÇAN O YAZISI…

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın yazısı hazır olmadığı için basımı geciken, bu yüzden yaşanan krizi, digital ortamda aşılan Skylife dergisi nihayet basıldı.

skylife_mayis_2015

Derginin geciken Mayıs sayısında, ilk yazısını kaleme alan İlker Aycı, THY’nin yeni hedeflerini açıkladı.

ilker ayci

 İŞTE AYCI’NIN DERGİ KRİZİNE YOL AÇAN O YAZISI…

Son bir yıldır yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığım Türk Hava Yolları’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak sizleri en içten duygularımla selamlıyorum.

Türk Hava Yolları, Türkiye’nin uzun yıllar düşünü kurduğu uluslararası başarıların yakın tarihte vücut bulmuş hali ve son yıllarda büyük bir atılımla dünyanın en önemli ekonomilerinden biri haline gelen ülkemizin en değerli markalarından biridir. Alt markaları ve iştirakleri ile dünyada havacılık sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Türk Hava Yolları, sürekli genişleyen destinasyon ağı, büyüyen filosu ve artan yolcu sayısıyla Türkiye’nin dinamizmini yansıtan küresel bir marka konumundadır.

Güçlü, dinamik ve sürekli ileriye dönük adımlar atan bir kurumun üyesi olmak, hepimizi hem mutlu ediyor hem de daha çok çalışmamız için bir motivasyon kaynağı oluyor. İşte bu bilinçle bu geniş ve çok kıymetli ailenin mensupları olarak, bugüne kadar kat edilen mesafeyi yeterli görmeyecek, yeni fikirlerle zenginleşecek ve hem Türk Hava Yolları markasına hem de ülkemize değer katacak projelerle yolumuza devam edeceğiz. Türkiye’de ve dünyada giderek farklılaşan, havacılık sektörüne yeni bakış açıları kazandıran; yolcuları, hissedarları ve iş ortaklarıyla daha sıcak ve sağlam ilişkiler içinde bulunan bir Türk Hava Yolları olacağız.

Türk Hava Yolları ailesi, aidiyet duygusunu ve geleneksel değerlerinden aldığı çalışma ahlakı ve disiplini hizmet verdiği yolcularına en iyi ve en misafirperver şekliyle yansıtmayı kendisine şiar edinmiştir. Bizler yolcularımıza gösterdiğimiz ihtimamı, ülkemizin güler yüzlü ve birbirine kenetlenmiş ailelerinin değerlerinden almanın bilinciyle hareket ediyoruz.

Ortak hedeflerimize yürürken de yine hep beraber, değerli bir ailenin mensupları olduğumuzu bir an bile unutmadan hareket ediyoruz. Kurumumuzun bugünlere gelmesinde büyük katkısı bulunan eski çalışanlarımızdan, emeklilerimizden aldığımız ilham bize kaynaklık ediyor. Ülkemizin bu değerli markasını her gün daha ileriye götüren pilotlarımızdan kabin memurlarımıza, teknik ekibimizden yer hizmetleri çalışanlarımıza, güvenlik ekibimizden destek personelimize; tecrübeli, üretken ve ülkemizin dinamizmini her yönüyle yansıtan bir ekip ruhu yansıttıkları için teşekkür ediyor ve bu duygu ve inancı daha ileriye götüreceklerinden emin olduğumu belirtmek istiyorum.

Türk Hava Yolları’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak, yenilikçi ve vizyoner bir yaklaşımla bizi bu konuma taşıyan değerli yolcularımıza daha iyi hizmet sunmak adına her zamankinden daha yoğun ve özverili çalışacağımıza söz veriyorum.

Bu çerçevede, ülkemizin 2023 Vizyonu doğrultusunda belirlenen hedeflerimize, mümkün olan en kısa sürede erişme konusunda gücümüzün ve azmimizin artarak süreceğini belirtmek isterim. İnanıyoruz ki bu vizyon ve kararlılıkla, çocuklarımıza 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yerini almış bir Türkiye ve çok daha güçlü bir Türk Hava Yolları bırakacağız.

Hizmetleri, başarıları ve uluslararası alandaki temsil gücüyle Türkiye için bir gurur vesilesi olan bu köklü kurumda hedefimiz; Türk Hava Yolları’nı dünyanın en çok tercih edilen havayolu markası yapmak.

                                 M. İlker Aycı

Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?