logo

AYDIN HALKI ‘ÇILDIR HAVAALANI’ İÇİN ISRARCI !

aydin_cildir_havalimani

Ulaştırma Bakanı Bilgin, kendisini ziyaret eden Aydın milletvekilleri ve oda başkanlarına Çıldır Havaalanı’na sefer konulması konusunda, “Aydın’ın havaalanı konusunda ısrarcı olması doğaldır. Bu kent havaalanını kaldırır” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Aydın milletvekili Abdurrahman Öz, Niğde milletvekili Erdoğan Özegen, Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken, ve Aydın Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Coşkun Cerit, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’i Çıldır Havaalanı’nın yolcu taşımacılığına açılması konusunda ziyaret etti. Bakan’a Çıldır Havaalanı’nın pist durumu, fizibilite çalışmaları ve taleplerin aktarıldığı görüşme oldukça verimli geçti.

BAKAN BİLGİN TALİMAT VERDİ

Bakan Bilgin, “AYTO Başkanı Sayın Ülken’in ve TOBB Başkanımız Hisarcıklıoğlu’nun konuyla ilgili demeçlerini uzun süredir yakından takip ediyorum. Aydın’ın havaalanı konusunda ısrarcı olması doğaldır. Aydınımız havaalanını kaldırır. Sayın Başbakanımızın da hassasiyet gösterdiği Çıldır Havaalanı konusunda bayram sonrası gerekli raporlama ve fizibilite çalışmaları yapılacaktır. İlgili birimlere talimatımı veriyorum” diye konuştu.

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu da görüşme konusunda bilgi verirken, “Aydın’a havaalanı şart ve Aydın için bu konunun takipçisi olacağız demiştim. Bugün Aydın için buradayız. İnşallah Aydınımıza havaalanı kazandırılacaktır” dedi.

 

Kaynak:İHA

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?