logo

BAKAN YÜKSEKOVA’DA ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİ !

bilgin-ucakta

Hakkari Yüksekova Havalimanı’nda incelemelerde bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin “Buraya havalimanı yapıldığı için bir Yüksekovalı kadar sevinçliyim” dedi.

bilgin_ucak

26 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı yapılacak olan Yüksekova Havaalanı’na bakanlığa ait uçakla gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’i Hakkari Valisi Yakup Canbolat ve Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet karşıladı.

bilgin_bilgi

Salı günü Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın katılımıyla yapılacak olan açılış öncesi çeşitli incelemelerde bulunan Bakan Bilgin Vali Canbolat’tan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

bilgin

“BİR YÜKSEKOVALI KADAR SEVİNÇLİYİM”

Terminal binası ve pistte incelemelerde bulunan Bakan Bilgin gazetecilere yaptığı açıklamada, “Havaalanımızın açılışı ayın 26’sında Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın katılımıyla gerçekleştirilecek. Çok mutluyuz, memnunuz. Hem Hakkari için hem Yüksekova için, burada yaşayan halkımız için çok önemli bir proje. Bölgedeki yapıyı, kurguyu, yaşam tarzını inşallah çok yakından etkileyecek bir proje. Hayırlı uğurlu olsun. İstanbul’da, İzmir’de ne varsa biz Yüksekova’da da onun olmasını arzu ediyoruz. Bunu gerçekleştirmek için de hükümetimiz ve tüm kurumlarımız gayret sarf ediyorlar. Bir Yüksekovalı kadar sevinçliyim. Çalışmaları da gördüm çok mutluyum” diye konuştu.

bilgin

Bakan Bilgin ve beraberindeki heyet, Hakkari Yüksekova Havalimanı’na yaptıkları bu incelemede, eksik kalan herhangi bir şey olup olmadığını da görmüş oldu.

ucak_bilgin

ucak_bilgin_2

ucak_bilgin-1

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments