logo

BALON İŞÇİLERİ TAMAM SIRADA PEGASUS ÇALIŞANLARI VAR !

Hava- İş Sendikasın balon işçilerinin sendikalı olası için başlattığı çalışmalar ilk meyvesini verdi. Hava- İş Sendikası Nevşehir’de bulunan iki balon şirketinde çoğunluğu sağlayarak yetki tespit başvurusu onaylandı. Bu iki şirkette toplu iş görüşmelerine Hava- İş Sendikası katılacak.

balon

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Hava-İş sendikası şunları söyledi:

Sendikamız, dünyanın en büyük balon şirketlerinin bulunduğu, ülkemizin nadide güzelliklere sahip turistik bölgesi Kapadokya’da, 53 yıllık Hava-iş tarihinde bir ilk gerçekleştirerek Balon şirketlerinde yetki aldı.

hava-is
4 ay önce Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal, ülke ekonomimize önemli katkı sağlayan Kapadokya bölgesinde bulunan 1500 balon işçisine seslenmiş; sendikanın önemini onlara anlatmış ve hepsini Havacıların Sendikası olan Hava-iş ailesinin birer ferdi olmaya davet etmişti.  Sendika yöneticilerimiz, avukatlarımız ve ilgili personellerimiz bu süre zarfında Kapadokya’daki işçilere ziyaretlerde bulunmuş, sorunlarında destek olmuş ve onları bilgilendirmiştir. Dört aydır gerçekleştirilen çalışmalar meyvesini vermiş ve bölgede hizmet veren 2 balon şirketinde sendikamızın yetki tespit başvurusu onaylanmıştır.

hava iş 1

Nevşehir’e taşıdığımız hak mücadelemiz işçiler adına olumlu kazanımlarla devam etmektedir. Pegasus çalışanlarını da çatısı altında toplamak için harekete geçen sendikamız, yeni toplu iş sözleşmesi çalışmalarını da, konusunda uzmanlarla ve işçilerden gelen geri bildirimlerle sürdürmektedir.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?