logo

BALON UÇUŞLARI TÜRKİYE’YE YAYILACAK!

balon

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Kapadokya Bölgesi’nin yanı sıra Türkiye’nin farklı bölgelerinde de balon uçuşlarının yapılabilmesi amacıyla “Balon Uçuşlarını Teşvik Genelgesi” yayınladı.

SHGM’den konuyla ilgili yapılan açıklamada Kapadokya bölgesindeki uçuşların yoğun olması ve uçuş emniyeti açısından ilave kapasite artışı yapılamaması nedeniyle balon uçuşlarının ülke geneline yayılmasınin hedeflendiği belirtildi.

Açıklamada bu çerçevede balon işletmelerine teşvik edilen bölgelerde, uçuşlarını geliştirmesi için 3 yıl süre verileceği ,bu süre boyunca aynı bölgede farklı bir balon işletmesine uçuş izni verilmeyeceği ifade edildi.

Açıklamada “Teşvik verilen Balon işletmesi, hava şartlarının elverdiği nispette yaz döneminde haftalık 2, kış döneminde ise haftalık en az 1 uçuş gerçekleştirmek durumundadır. Genelge kapsamında SHGM’den izin alan balon işletmelerinin 3 ay içinde uçuşlara başlaması gerekmektedir.Balon uçuş teşvik talepleri aşağıda yer alan form kullanılmak suretiyle yapılacak olup, aynı bölge için birden fazla müracaat olması halinde başvuru sırası dikkate alınmak suretiyle izinlendirme yapılacaktır”denildi.

Genelgeyi okumak için TIKLAYINIZ

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?