logo

BAŞBAKAN’I TAŞIYAN HELİKOPTER BOŞ ARAZİYE İNDİ!

Yoğun sis nedeniyle Muş Havalimanı’na iniş yapamayan Başbakan Yıldırım’ı taşıyan helikopter, yakınlardaki bir araziye indi. Başbakan Yıldırım’ı bir anda karşılarında gören Kale Mahallesi sakinleri, kendisini eve çay içmeye davet etti. Başbakan Yıldırım, daha sonra Belediye Meydanı’na gelerek, AK Parti’nin mitinginde halka hitap etti.

BAŞBAKAN HELİKOPTER

Başbakan Binali Yıldırım’ı AK Parti’nin Muş’taki mitingine götüren helikopter, yoğun sis nedeniyle Muş Havalimanı’na iniş yapamayınca, yakınlardaki bir araziye indi. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Muş Belediye Meydanı’nda halka hitap eden Yıldırım’ı taşıyan helikopter, olumsuz hava şartları nedeniyle Muş Havalimanı’na inemedi. Bunun üzerine helikopter, merkezde bulunan Muş Şehir Stadı’na yöneldi. Helikopter, stata da 3 kez deneme yapmasına rağmen olumsuz hava şartları nedeniyle iniş yapamayınca, Van’ın Tatvan ilçesine gitmeye karar verildi.

Tatvan’da da yoğun sis olduğu ve hava koşullarının elverişli olmadığı haberi üzerine helikopter, Muş’un Kale Mahallesi’ndeki boş bir araziye iniş yaptı.

BAŞBAKAN HELİKOPTER3

Karlı araziye zorlu inişin ardından Başbakan Yıldırım’ı karşılarında gören mahalle sakinleri, kendisini eve çay içmeye davet etti. Binali Yıldırım, mitinge yetişecek olması nedeniyle vatandaşların evine gidemedi.

Başbakan Yıldırım mitingde Bingöl’den helikopterle Muş’a geldiğinde sis yüzünden inecek yer bulamadıklarını belirtti: Dolaştık dolaştık en sonunda Kale Mahallesindeki Kale Camiinin yanına indik. Kale Mahalesindeki hemşehrilemizle tanışma fırsatı bulduk.  Çaya ve yemeğe davet ettiler. Ama soğukta sizi bekletmeye gönlümüz razı olmadı. Oradan ilk araçla buraya geldik. Biz, millet neredeyse oradayız. Hiçbir zorluk bizim için önemli değildir” dedi.BAŞBAKAN HELİKOPTER1

“DOLAŞTIK DOLAŞTIK EN SONUNDA KALE CAMİİNİN YANINA İNDİK”

Başbakan Yıldırım, Bingöl’den helikopterle Muş’a geldiğinde sis yüzünden inecek yer bulamadıklarını belirtti. Yıldırım, “Dolaştık dolaştık en sonunda Kale Mahallesindeki Kale Camiinin yanına indik. Kale Mahalesindeki hemşehrilemizle tanışma fırsatı bulduk. Çaya ve yemeğe davet ettiler. Ama soğukta sizi bekletmeye gönlümüz razı olmadı. Oradan ilk araçla buraya geldik. Biz, millet neredeyse oradayız. Hiçbir zorluk bizim için önemli değildir” diyerek sözlerini tamamladı.

BAŞBAKAN HELİKOPTER4

Kaynak:hürriyet

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments