logo

BEDENSEL ENGELLİLER YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu kongresine tek aday olarak giren Arif Ümit Uztürk, başkan seçildi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 1. Olağanüstü ve 4. Mali Genel Kurulu, Metropolitan Otel’de gerçekleştirildi.

Genel kurulda 2013-2014 yılı faaliyet ve denetleme raporları oy çokluğu ile ibra edilmedi. Raporların incelenmesi için komisyon kurulmasına karar verildi. Arif Umit Uztürk, tek aday olarak girdiği seçimde 134 oyla başkan seçildi. 270 delegeden 160’ının katıldığı seçimde kullanılan oyların 2’si geçersiz sayıldı.

arif_umut

UZTÜRK’TEN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Federasyonun yeni başkanı Uztürk, konuşmasında 2015 yılının önemine değinerek, “Bu yıl, Paralimpik Oyunlar’ın kota müsabakalarının yoğunlaştığı bir yıl. Adil, eşit ve şeffaf bir yönetim anlayışı içinde, öncelikle içinde bulunduğumuz karamsar tablonun dağıtılması, yeniden kucaklaşmanın, kardeşliğin tesis edilmesi gerekmektedir” dedi.

Kol kola, omuz omuza yürüme zamanı olduğunu dile getiren Uztürk, “Hem federasyonu hem de kulüplerimizi, sosyal sorumluluk projeleriyle tanıştırıp, maddi açıdan ekstra kaynak yaratmaya çalışacağız. Tanıtım çalışmalarına önem vereceğiz. 16 spor dalının faaliyetlerini yürüten federasyonumuzun, henüz müsabaka düzenleme aşamasına gelmemiş branşları için, yurt dışından uzman antrenörler getirip eğitim çalışmalarına ağırlık vereceğiz” diye konuştu.

Uztürk, kurumsal, idari ve sportif yapının geliştirilmesi, amatör ruh ve profesyonel ruhla hareket etmenin öncelikleri olacağını sözlerine ekledi. Arif Ümit Uztürk başkanlığındaki yönetim kurulunun yanı sıra denetim ve disiplin kurulları şu isimlerden oluştu:

mehmet_sirkeci

Yönetim kurulu: İlhami Kılınçkaya, Oğuz Çelik, Abdülkadir Gözegir, Nejat Yeniatakan, Selim Özen, Soner Yasak, Hüseyin Adın, Mesut Keskin, Murat Kandazoğlu, Mehmet Sirkeci, Taner Canyurt, İrfan Çelik, Mustafa Özyar, Mehmet Akif Okur

Denetim kurulu: Erdal Güçlüer, Selim Şahin

Disiplin kurulu: Tacar Çağlar, Zübeyd Aydın, Yusuf Tuna, Emrah Hüner, Mehmet Demirel

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments