logo

BİNGÖL’E UÇAK SEFERLERİ ARTIYOR !

bingol

Bingöl – Ankara sefer sayıları, haftada 3 günden 5 güne çıkarıldı. Sabiha Gökçen Havalimanı’na gerçekleştirilecek uçuşlar için ise çalışmalar devam ediyor.

1995 yılında inşaatına başlanılan ancak alt temel seviyesinde iken 2001 yılı genelgesiyle inşaatı yarım bırakılan Bingöl Havalimanı, inşaatın tekrar başlatılmasıyla 2013 yılında hizmete girmişti.

İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı seferleri ile uçuşa başlayan Bingöl Havalimanı’na ilginin her geçen gün artması ve vatandaşların havayoluna yönlenmeleri, ek seferlerin alınmasının önünü açtı. Alınan bilgilere göre, 26 Ekim’den itibaren Bingöl – Ankara uçuşları, haftada 3 seferden 5 sefere çıkarılacak.

YOLCU SAYISI ARTACAK

Ankara seferlerinin 3 gün, İstanbul seferlerinin ise 7 gün olduğu Bingöl Havalimanı’nda aylık ortalama 30 bin yolcu uçuyordu. Ankara uçuşlarının 5 güne çıkarılması ile birlikte, yolcu sayısı da kademeli olarak arttırılacak.

YILMAZ DEVREYE GİRDİ, SIRA SABİHA GÖKÇEN’DE

Aldığımız bilgilere göre eski Kalkınma Bakanı, şimdiki seçim hükümetinde Başbakan Yardımcısı olan Cevdet Yılmaz’ın girişimleri ile yakın bir zamanda İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuşlar gerçekleştirilecek. Doluluk oranının yüksek olduğu Bingöl Havalimanı’nda İstanbul – Sabiha Gökçen ve İzmir uçuşları gerçekleşmeyince yolcular Elazığ, Diyarbakır ve Erzurum’u tercih etmek zorunda kalıyor.

YURTDIŞI UÇUŞLARI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Haziran ayında Bingöl Havalimanı, geçici hudut kapısı ilan edilmişti. Geçici hudut kapısının gerektirdiği mevcut altyapı çalışmalarını tamamlamak üzere olan Bingöl Havalimanının yanı sıra Ağrı, Iğdır, Kahramanmaraş, Kastamonu, Siirt, Şırnak-Şerafettin Elçi ve Tokat Havalimanları ile Hac ve Umre dönemlerinde kullanılmak üzere hizmet veren Mardin ve Muş Havalimanlarının geçici hava hudut kapısı olarak ilan edilmesi hususunda, bu havalimanlarının yurtdışına direkt uçuşlara yönelik çalışmaların uygun olduğu ifade edildi.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?