logo

BOEİNG LAZERLİ DRONE AVCISI ÜRETTİ

Boeing, amatör kullanıcılar tarafından uçurulan insansız hava araçlarını (drone) etkisiz hale getirecek taşınabilir lazer cihazı geliştirdi.

drone_avcisi_boeing

Dünyanın en önemli uçak üreticilerinden Boeing, amatör kullanıcılar tarafından uçurulan insansız hava araçlarını (drone) etkisiz hale getirecek taşınabilir lazer cihazı geliştirdi.

drone_manset

Havaalanlarında ve uçakların yakınında uçurulan drone’ların büyük tehlikelere yol açması üzerine geliştirilen cihaz, 40 kilometre mesafeye kadar etkili olacak. Çalıştırıldıktan 15 dakika içerisinde hazır hale gelen cihaz, 15 saniye içerisinde bir drone’u vurabiliyor. Boeing, amatör kullanıcılar tarafından uçurulan insansız hava araçlarını (drone) etkisiz hale getirecek taşınabilir lazer cihazı geliştirdi.

drone_avcisi_2

Dünyanın en önemli uçak üreticilerinden Boeing, amatör kullanıcılar tarafından uçurulan insansız hava araçlarını (drone) etkisiz hale getirecek taşınabilir lazer cihazı geliştirdi. Havaalanlarında ve uçakların yakınında uçurulan drone’ların büyük tehlikelere yol açması üzerine geliştirilen cihaz, 40 kilometre mesafeye kadar etkili olacak. Çalıştırıldıktan 15 dakika içerisinde hazır hale gelen cihaz, 15 saniye içerisinde bir drone’u vurabiliyor.

HABERİN VİDEOSU

 

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments