logo

BOEİNG’TEN GENÇ TÜRK GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Ankara’daki mesleki ve teknik lisede Boeing firmasının önderliğinde yürütülen “Genç Başarı Şirket Programı” ile öğrenciler, bir şirketin nasıl işlediğini öğreniyor.

Boeing Türkiye ve Kuzey Afrika Başkanı Bernard J. Dunn, Boeing tarafından desteklenen Genç Başarı Şirket Programı (Junior Achievement Company Program) kapsamında Ankara Batıkent Şevket Evliyagil Mesleki ve Teknik Lisesi’ni ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, okul yönetimi, Bernard J. Dunn’a öğrencilerin kendi gerçek şirketlerini nasıl kurdukları ve nasıl işlettikleri hakkında bilgi verdi.

Genç Başarı Şirket Programı, ABD’de kurulmuş sivil toplum kuruluşu Genç Başarı’nın (Junior Achievement) küresel bir programı. Program, devlet okullarında ve özel okullarda girişimcilik eğitimlerini sürdürüyor.

Genç Başarı Şirket Programı’nın öncelikli hedefi, 15-18 yaş aralığındaki öğrencilerin finans, yenilikçilik ve girişimcilik alanlarındaki yeteneklerini geliştirmek.

Program kapsamında, öğrenciler, okul sınırları içinde faaliyet gösteren kendi şirketlerini kuruyor ve gerçek bir şirketin nasıl işletildiğini birinci elden deneyimliyor.

Boeing, Genç Başarı’yı Körfez ülkeleri ve tüm Ortadoğu’da uzun yıllardır, Kuzey Afrika’da ise son birkaç yıldır destekliyor. Genç Başarı ile devam eden bu işbirliği, projenin Türkiye’deki ayağını oluşturuyor.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments