logo

BOMBA İHBARLARINI YAPAN AYNI KARANLIK EL Mİ ?

THY uçaklarına 1 ayda 6 bomba ihbarı yapılmasının ardından kurulan özel ekip, notların aynı kişi tarafından konulduğu üzerinde duruyor.

UÇAKLARDA SEYAHAT EDEN SİVİL POLİS ŞÜPHELİ ARIYOR !

Yapılan ihbarlarla hem maddi hem de manevi zarara uğrayan Türk Hava Yolları, uçaklarına yapılan bu ihbarların belli kişiler tarafından, şirketi zarara sokmak için yapılabileceği üzerinde duran emniyet yetkilileri, olayı aydınlatmak için yoğun çaba harcıyor. Bomba ihbarlarının artması üzerine, olayı aydınlatmaya kararlı olan emniyet yetkilileri Türk Hava Yolları’nın bazı uçaklarına sivil polisleri bindirerek şüphelileri tespit etmeye çalışıyor.

thy_ucak

NOTLARDA İMLA HATALARI DİKKAT ÇEKTİ !

İstanbul-Basel ve İstanbul-Tokyo seferini yapan uçaklarda ‘Kargoda bomba var’ yazan kağıt bulunması, Türk Hava Yolları yetkilileri ve polisi harekete geçirdi. THY’yi binlerce dolar zarara uğratan, yolcular arasında korku yaratan ihbarcıyı yakalamak için Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği özel bir ekip kurdu. Basel uçağında bulunan notta ‘There is Bomb İn Cargo’ yerine ‘Tehere is bomb in cargo’ yazısındaki imla hatasına yoğunlaşan ekip, ihbarcının Türk olduğu şüphesi üzerinde duruyor.

YAZILAR BİR BİRİNE ÇOK BENZİYOR !

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kriminal Büro Ekipleri, yazı karakterlerindeki benzerlik üzerine, ihbarların aynı karanlık elden yapıldığı ihtimali üzerinde duruyor. Sivil bir polis ekibi ise uçaklara yolcu olarak binip, şüphelileri belirlemeye çalışıyor. Daha önce Basel uçağındaki notta parmak izinin bulunduğu ortaya çıkmıştı. İhbarcının bir çalışan olabileceği ihtimali de gündeme gelmişti.

SÜLEYMAN ŞEN / AKŞAM GAZETESİ 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?