logo

BORUSSIA’DAN EUROWINGS’LE İLK UÇUŞ

borissia_eurowings

Borussia Dortmund kafilesi, Eurowings ile ilk uçuşunu Dortmund’dan Salzburg’a gerçekleştirdi.

8 kez Alman ligi şampiyonu olan Borussia Dortmund oyuncuları özel tasarlanmış Eurowings Airbus uçağı ile Salzburg’a uçarak antrenmanlara başladı.

Borussia Dortmund ilk defa Team Airbus’un EW1909 numaralı uçuşu ile geçtiğimiz günlerde havalandı. 8 kez Alman ligi şampiyonu olan ekibin yolculuk ettiği Airbus A320 tipi Eurowings uçağı, kulübün renkleri olan siyah ve yeşile boyandı ve ekibi sezon öncesi ilk kampları için Dortmund’dan Salzburg’a taşıdı.

borissia_1

250 KG BOYA KULLANILDI

Uçağa 250 kilo ağırlığındaki boyayı uygulayabilmek için tasarımcılardan, grafikçilerden, renk uzmanlarından, havacılık teknisyenlerinden, ressamlardan ve mühendislerden oluşan bir ekip dokuz gün boyunca bu görülmeye değer tasarımı ortaya koymak için çalıştı.

Eurowings CEO’su Oliver Wagner “Kuzey Ren Vestfalya’nın en büyük havacılık şirketi olarak BVB ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Yalnızca aynı ülkeyi değil aynı zamanda aynı tutkuyu ve coşkuyu paylaşmaktayız. BVB nasıl insanları büyüleyip bir araya getiriyorsa biz de kanatlarımızla insanları bir araya getiriyoruz” dedi.

Borussia Dortmund Başkanı Hans-Joachim Watzke ise Airbus uçağının üzerinde BVB renklerini görmekten duyduğu memnuniyeti “BVB uçağının tasarımından çok etkilendik. Airbus ekibini sadece ulusal düzeyde değil aynı zamanda Borussia Dortmund için de birinci sınıf yolculuklarda görmeyi umuyorum” sözleriyle dile getirdi.

Lufthansa Grubu bünyesinde yer alan şirketler bugünden itibaren BVB’nin uzun mesafeli uçuşları için de resmi havayolu olarak uçacak. Borussia Dortmund ile yapılan bu anlaşma, geleneksel işbirliğinin çok ötesinde birleşenler içeriyor. Reklam panoları, büyük ekranlar, oyuncu kulübesi gibi geleneksel stadyum reklam çalışmalarına ek olarak Borussia Dortmund’un sosyal medya hesapları da dahil olmak üzere dijital alanda da kapsamlı bir işbirliğini içeriyor.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?