logo

BRITISH AIRWASY BİLGİSAYARIN AZİZLİĞİNE UĞRADI

British Airways, dünya çapında bilgisayar sisteminin çöktüğünü duyurdu. Bilgisayar sistemindeki arızanın siber saldırıdan kaynaklanmış olabileceği iddia edilirken, Heathrow ve Gatwick Havaalanları’ndaki tüm uçuşlar geçici olarak durduruldu.
İngiliz havayolu şirketi British Airways’in bilgisayar sistemlerine siber saldırı gerçekleştirildiği iddia edildi. British Airways, dünya çapında bilgisayar sisteminde yaşanan arızanın gecikmelere yol açtığını ve Heathrow ile Gatwick havaalanlarında uçuşların İngiltere saatiyle 18.00’a dek durdurulduğunu açıkladı.

İngiliz medyasındaki bir çok yayın olayın siber saldırıdan kaynaklandığını iddia ederken, British Airways yazılı açıklamasında “IT sistemindeki ciddi bir hata” demekle yetindi ve siber saldırı düzenlendiğine dair bir kanıt bulunmadığını belirtti. Şirket arızayı bir an önce çözmeye çalıştıklarını bildirerek yolculardan özür diledi.

Heathrow ile Gatwick havaalanlarında, tam da hafta sonu tatili öncesi uçuşların geçici olarak durdurulması nedeniyle, havaalanında büyük kaos ve izdiham yaşandı.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments