logo

BU TARİHTE UÇACAKLAR DİKKAT ! (ÖZEL)

Sosyal paylaşım sitesi Twitter ‘den, yapılacak eylemlerle ilgili olarak duyurularda bulunan meteoroloji çalışanları, 4 sendika ile ortak karar aldıklarını ve hava trafiğinde aksamaların meydana geleceğini açıkladılar.

“HAKLARIMIZ İÇİN EYLEME GİDİYORUZ”

23 Mart pazartesi günü yapılacak eylemle ilgili olarak o gün uçuşları olacak yolcuları da uyaran çalışanlar paylaştıkları tweetlerde, “Haklarımız için eyleme gidiyoruz. Uçuşlarınızı lütfen gözden geçiriniz” dediler.

HAVA TAHMİN RAPORLARINI VERMEYECEKLER

Büro Memur-Sen, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne çalışanlarına havacılık tazminatının ödenmesi için Dünya Meteoroloji Günü olan 23 Mart Pazartesi günü, Türkiye genelindeki meteoroloji müdürlüklerinde iş yavaşlatma eylemi yapacak. Büro Memur-Sen üyeleri, uçakların kalkışı için gerekli olan hava tahmin raporlarını vermeyecek. Büro Memur-Sen’in bu eylemi, uçakların rötarlı kalkmasına neden olacak.

ucak_kuyruk-5

HAVACILIK TAZMİNATINI ALAMIYORLAR

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (Eurocontrol), havacılığa katkılarından dolayı Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne personel gideri olarak para ödüyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi, aldığı bu parayı havacılık tazminatı adı altında personeline öderken Meteoroloji çalışanları bu tazminatı alamıyor.

“ÖDENECEĞİNE DAİR SÖZ VERİLDİ, AMA GELİŞME OLMADI”

Eylem kararını değerlendiren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, havacılık tazminatının meteoroloji çalışanlarının hakkı olduğunu belirtti. Meteoroloji çalışanlarına havacılık tazminatı verilene kadar mücadele edeceklerini vurgulayan Yusuf Yazgan, “Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Müsteşar Lütfi Akça başta olmak üzere havacılık tazminatının ödenmesiyle ilgili çok sayıda görüşme yaptık. Havacılık tazminatının ödeneceğiyle söz verildi ancak olumlu bir gelişme olmadı. Bunun için eylem kararı aldık. Biz her zaman kamu görevlilerimizin yanındayız ve onların hakları için mücadele ediyoruz. Meteoroloji çalışanlarımızın anasının ak sütü gibi helal olan havacılık tazminatı da verilene kadar mücadele edeceğiz. Eylemimiz sırasında ülkemizin ve vatandaşlarımızın göreceği zararın tek sorumlusu Orman ve Su İşleri Bakanlığı’dır” diye konuştu.

APRON24.COM/ÖZEL HABER

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments