logo

ÇELEBİ YÖNETİMİNDE SÜRPRİZ DEĞİŞİKLİK !

Çelebi’de Genel Müdürlük görevini yürüten Murat Zahal’ın görevinden ayrılacağı açıklandı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Zahal’ın görevi 20 Mart’ta bırakacağı ve onun yerine atama süreci tamamlanan kadar bu görevi Türkiye, Çelebi Avrupa, Ortadoğu ve Afrika operasyonlarından (EMEA) sorumlu Yer Hizmetleri ve Kargo Başkanı Atilla Korkmazoğlu’nun yürüteceği açıklandı.

celebi_murat_zahal_2

İŞTE ÇELEBİ’DEN KAP’A YAPILAN O AÇIKLAMA

“8 Eylül 2014 tarihinden beri Şirketimiz Genel Müdürü olarak görev yapan Sn. Murat Zahal, 20 Mart 2015 tarihi itibari ile Şirketimizdeki görevinden ayrılacak olup aynı tarihten itibaren Şirketimiz ana ortağı Çelebi Havacılık Holding A.Ş.’nin Türkiye,  Avrupa, Ortadoğu ve Afrika operasyonlarından (EMEA) sorumlu Yer Hizmetleri ve Kargo Başkanı  Sn.Atilla Korkmazoğlu, Şirketimizin yeni Genel Müdür atama süreci tamamlanıncaya kadar bu görevi yürütecektir. Sn. Atilla Korkmazoğlu, 1993 yılından bu yana hem Şirketimizde ve Şirketimizin yurtdışındaki iştiraklerinde hem de Çelebi Havacılık Holding’te üst düzey operasyonel ve yönetsel görevlerde bulunmuştur”.

SUUDİ ARABİSTAN’DAN KÖTÜ HABER

Ayrıca Çelebi Hava Servisleri’nin ana ortağı Çelebi Havacılık Holding, Suudi Arabistanlı Admass International ile konsorsiyum olarak teklif verdiği Suudi Arabistan Sivil Havacılık Genel Otoritesi’nin lisans ihalesini kazanamadığı açıklandı. Konuya ilişkin olarak şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama şu şekilde:

“Şirketimizin ana ortağı Çelebi Havacılık Holding A.Ş.’den (“CHH”) Şirketimize yapılan bilgilendirmeye göre, Suudi Arabistan Krallığı Sivil Havacılık Genel Otoritesi (“GACA”), CHH’nin Suudi Arabistan’da mukim Admass International Ltd. (“Admass”) ile %50 ortaklık payı ile konsorsiyum olarak iştirak ettiği ihalede, CHH&Admass konsorsiyumunun teklifi, yapılan değerlendirmede ikinci sırada yer almış, lisans ihalesini almaya hak kazanamadığını bildirmiştir”.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments