logo

DELTA PİSTTEN ÇIKTI : 6 YARALI !

ABD’nin New York kentinde LaGuardia Havalimanı’nda kar yağışı nedeniyle bir yolcu uçağı, iniş sırasında pistten çıktı. Kazada 6 yolcu yaralandı.

delta-pistten-cikti-2yTEL ÖRGÜYÜ PARÇALADI !

Newyork LaGuardia Havalimanı’nda devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle, Atlanta’dan kalkan içinde 125 yolcu ve mürettebatı bulunan Delta Havayolları’na ait MD-88 tipi uçak iniş sırasında kayarak pistten çıktı. Buza dönen apronda da metrelerce sürüklenen uçak tel örgüye kadar kayarak güçlükle durabildi. Uçağın burun kısmı tel örgüyü parçaladı.

KAZADA 6 YOLCU HAFİF YARALANDI !

Herkese korkulu anlar yaşatan kazada, uçakta bulunan yolculardan 6’sı hafif yaralandı. Delta Havayolları’ndan yapılan açıklamada, “Önceliğimiz müşterilerimizin ve personelimizin güvenli olmasıdır. Tüm ilgililer ve ortaklarımızla birlikte olayı soruşturacağız” denildi.

New York ve New Jersey Liman İdaresi’nden kazayla ilgili yapılan açıklamada ise olay sonucunda uçakta yakıt sızıntısı meydana geldiği belirtildi.

ucak_pist_7

TÜM SEFERLER İPTAL EDİLDİ !

ABD Federal Havacılık İdaresi de uçağın pistten çıkması sonucunda LaGuardia Havalimanı’ndaki tüm uçuşların akşam saat 19:00’a kadar iptal edildiğini açıkladı.

delta

Hava şartları nedeniyle ülke genelinde 4 bine yakın uçuşun iptal edildiği ABD’de, New York John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı ve Newark Liberty Uluslararası Havalimanı’ndaki kar yağışı, 3 saati aşan rötarlara neden oluyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?