logo

DEVLET BAŞKANI UÇAKTA HAYAT KURTARDI!

devlet_hayat

Uruguay Devlet Başkanı Vazquez uçakta hayat kurtardı!

Türkiye “dünyanın en yoksul başkanı” olarak ünlenen Jose Mujica’yı ağırlarken, ülkesi Uruguay’da halefi Tabare Vazquez konuşuluyor.

Uruguay Devlet Başkanı Vazquez, uçakta rahatsızlanan bir Fransız’a müdahalede bulunarak hayatını kurtardı. Vazquez’in sözcüsü Jose Luis Veiga, pazartesi resmi ziyaret için Fransa’ya seyahat eden ve doktor olan Vazguez, Paris’e giden uçakta nefesi kesilen bir genç kıza ilk yardımda bulunduğunu açıkladı.

Veiga, pilotun uçakta doktor olup olmadığını sormak için yaptığı anons üzerine Vazquez ve sağlık ekibinin genç kıza yardım ettiğini söyledi.

devlet_hayat1

Vazquez ve sağlık ekibinin, nefes alamayan kıza iğne yaparak onu hayata döndürdüğünü ifade eden Veiga, “Olay, çok daha ciddi olabilirdi” dedi.

Arjantin’de düzenlenen bir hokey turnuvasından dönen genç kızın, yediği bir gıdanın içeriğinde bulunan kabuklu yemişe alerjisi olduğu öğrenildi.

Vazquez, dünyanın en yoksul devlet başkanı olarak bilinen Jose Mujica’nın halefi olarak geçtiğimiz mart ayında göreve geldi. Yeni başkan Mujica’dan kalma geleneği bozmayarak seyahatlerine tarifeli uçakla gidiyor.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?