logo

DHMİ GENEL YENİ GENEL MÜDÜRÜNÜN İLK İCRAATI !

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na  atanan Serdar Hüseyin Yıldırım,  makam koltuğuna oturdu. 

huseyin_serdar_1

 

İLK İCRAATI PERSONELLE TANIŞMAK OLDU !

Yıldırım’ın ilk icraatı yöneticiler ve personelle tanışmak oldu. Yıldırım kendisinden önce DHMİ Genel Müdürlüğü’ne vekalet eden Funda Ocak ve APK Daire Başkanı’yla görüştü. Funda Ocak, yeni genel müdür Yıldırım’a çalışmaların geldiği son nokta hakkında kısa bilgiler verdi. Ocak, Yıldırım’a görevinde başarılar diledi. DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım da Ocak ve tüm personele gösterdikleri gayret sebebiyle teşekkür etti.

huseyin_serdar_2

SERDAR HÜSEYİN YILDIRIM KİMDİR ?

Serdar Hüseyin Yıldırım 1961 İstanbul/Üsküdar doğumlu. Aslen Rize’li. Kadıköy Anadolu Lisesi’nden 1978’de mezun olup, İTÜ Uçak Mühendisliği bölümünde yüksek tahsiline başladı. 1980’de Berlin Teknik Üniversitesi’ne yatay geçiş yaptı. Ulaşım Bilimleri Fakültesi Havacılık ve Uzay Bilimleri bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede yüksek lisansını Havayolu İşletmeciliği dalında tamamlayarak 1987 yılında yurda döndü. Askerlik hizmetini Hava Kuvvetlerinde yedek subay olarak yaptı. 1989 yılında Havacılık sektöründe göreve başladı, çeşitli havayollarında yönetici olarak 12 sene vazife yaptı. Daha sonra yurtdışında çeşitli ülkelerde proje danışmanlığı yaptı. Bu arada dünyayı dolaşarak 120 ülkeyi ziyaret etti. Kadir Has Üniversitesi’nde 5 sene Havayolu İşletmeciliği dersi verdi. İngilizce ve Almanca bilen Serdar H. Yıldırım evli ve dört çocuk babası.

huseyin_serdar-3

 

APRON24.COM/ ÖZEL

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?