logo

07 Şubat 2015

DIŞİŞLERİ “GİTMEYİN” DİYOR THY SEFER ARTIRIYOR

Dışişleri Bakanlığı “Devam eden kargaşa ve çatışmalar nedeniyle, zorunlu olmadıkça Yemen’e gitmeyin diyor, THY Aden’e sefer artırıyor.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Yemen’de güvenlik konusundaki olumsuzlukların devam ettiği ve ülkede hükümet boşluğu yaşandığı ifade edildi. Açıklamada, zorunlu nedenler dışında bu ülkede kalınmaması ve seyahat edilmemesi uyarısında bulunuldu. Bu uyarılara rağmen, milli bayrak taşıyıcımız THY, Yemen’in güney kenti Aden’e mart ayından itibaren sefer artırarak her gün uçmaya başlayacağını duyurdu.

yemen
DIŞİŞLERİ “ACİL” KODUYLA TEKRAR UYARDI
Dışişleri bakanlığından acil koduyla yapılan açıklamada “Yemen’de güvenlik durumundaki olumsuz gelişmeler nedeniyle 27 Ağustos ve 30 Eylül 2014 tarihlerinde Bakanlığımız tarafından yapılan duyurularda, vatandaşlarımızın Yemen’e seyahatlerini iptal etmeleri, bunun yanında Yemen’de bulunan vatandaşlarımızın da ülkeden ayrılmaları tavsiye edilmişti. Yemen’deki iç gelişmelere bağlı olarak, kamu düzeni ve güvenlik durumundaki olumsuzluklar sürmektedir. Ülkede hükümet boşluğu doğmuştur. Toplumsal olaylar ve gösteriler meydana gelmektedir. Asayişle ilgili olayların artması ihtimali mevcuttur. Mevcut şartlarda, halen Yemen’de bulunan vatandaşlarımızdan mücbir sebebi olmayanların bu ülkeden ayrılmaları ve vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça bu ülkeye seyahat etmemeleri kuvvetle tavsiye edilmektedir. Yemen’den ayrılmak isteyen vatandaşlarımızın, THY dahil halen devam eden tarifeli uçuşlarla ülkeden çıkışları mümkündür” denildi.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments