logo

DİYARBEKİRSPOR’DAN PEGASUS’A SERT TEPKİ !

pegasus

Diyarbekirspor, Pegasus Hava Yolu Şirketi’nin bugüne kadar uygulamadığı sözde kuralları, kendi kulüplerine karşı uygulayarak psikolojik baskı yaptığına dikkat çekerek, bu duruma sert tepki gösterdi.

Diyarbekir Spor yetkilileri, İstanbul’da Sancaktepe Belediyespor’u 2-0 yendikleri maçın ardından Diyarbakır’a dönerken, Sabiha Gökçen Havaalanı’nda Pegasus Hava Taşımacılık Firması’nın ayrımcılık ve ötekileştirme içeren uygulamalarıyla karşılaştıklarını iddia etti. Açıklamada, yolculuk öncesindeki uygulamalarla takımın moralinin bozulmaya çalışıldığı öne sürüldü.

“TAKIMIMIZA PSİKOLOJİK BASKI YAPMAYA ÇALIŞILDI”

Diyarbekir Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada “Konuyla ilgili kulüp görevlimiz kafilede yer alan tüm futbolcuların lisans ve nüfüs cüzdanlarını göstermesine rağmen ilgili hava yolu şirketi personeli futbolcularımız üzerinden tek tek kimlik sorgulamaya kalkıştılar. Bununla da yetinmeyerek uçağa binmeden önce bir kez daha aynı uygulamayı yapmaya çalıştılar. Bu uygulama bugüne kadar hiçbir hava yolu şirketi tarafından uygulanmamıştır. Psikolojik baskı uygulanmak süretiyle takımımızın morali bozulmaya çalışıldığını düşünmekteyiz. Bu durumu ülkenin içinde bulunduğu son süreçteki gelişmelerin de bir parçası ve psikoljik harekat olarak değerlendirmekteyiz.
Kafile olmaktan kaynaklanan ve herkes tarafından bilinen,bugüne kadar tüm spor kafilelerine tanınan haklarımızı çiğneyerek kulübümüzün kurumsal kimliğine,imajına zarar vermeye çalışan firmanın bu tutumunu kınıyoruz. Kulübümüz bunu yapanların takipçisi olacaktır” denildi.

 

Kaynak:Diyarinsesi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?