logo

‘DRONE’ İLE SOYGUN YAPTILAR !

drone1

ABD’de hırsızların, drone tabir edilen insansız hava araçlarıyla ev ve iş yerlerinin görüntüleri çekerek, soygun yaptıkları ortaya çıktı !

Hırsızlık olaylarının çok güvenlikli ev ve işyerlerinde bile artması ABD polisini harekete geçirdi. Hırsızlık bürosu dedektifleri, mekanların hırsızlarca drone tabir edilen insansız hava araçlarıyla gözetlendiğini tespit etti. Hırsızların drone ile gün boyu çekim yapıp buna göre gece soygun planı yaptıklarını ortaya çıkardı.

ABD POLİSİ HALKI UYARDI !

ABD’de polisi bu bilgiler doğrultusunda, hırsızların soymayı hedefledikleri ev ve iş yerlerini insansız hava araçlarıyla gözetledikleri konusunda halkı uyardı. Düşük ücretlerle temin edilebilen kamera donanımlı mini helikopterler kullanan hırsızların gökyüzünden çektikleri fotoğraflarla ev ve iş yerlerinin fotoğraflarını çektiklerini ifade eden polis yetkilileri, ev sahiplerinin yeni bir tür güvenlik riskiyle karşı karşıya olduklarına dikkat çekti.

Yetkililer insansız hava aracı kullanan hırsızların çektikleri video ve fotoğraflarla hedef aldıkları mülklerdeki güvenlik açıklarını tespit edebildiklerini ifade etti. İHA’lar ile yakın mesafeden elde edilen görsel materyallerin daha önce hırsızların işini kolaylaştırmakla suçlanan Google Street View ve Google Earth gibi hizmetlerden çok daha büyük çaplı bir tehdit oluşturduğunu belirtildi.

İHA’lar yardımıyla gerçekleştirilen soygunların özellikle New York ve New Jersey’de artış eğiliminde olduğu kaydediliyor. İHA kullanan hırsızların geniş alana yayılan mülklerde rahat çalışabildiklerine işaret eden polis, ev sahiplerini arazilerinde şüpheli hareketlerine rastladıkları insansız hava araçları gördüklerinde güvenlik güçlerine bildirimde bulunmaya davet etti.

 

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments