logo

DRONE SORUŞTURMASINDA TAKİPSİZLİK!

haci_sabancı__drone

İşdamı Ömer Sabancı’nın oğlu Hacı Sabancı’nın hakkında, uçurduğu drone’un Beylerbeyi’nde bir evin ön bahçesine düşmesiyle ilgili başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

8 Kasım 2015’te Hacı Sabancı’nın uçurduğu drone’un Beylerbeyi’nde bir evin ön bahçesine düşmesi sonrasında hakkında “genel güvenliği kasten tehlikeye sokma ve özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçundan başlatılan soruşturmada, kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, “Şüphelinin 8 Kasım 2015 tarihinde uçurduğu ‘drone’ isimli hava aygıtının teknik arıza sonucunda Beylerbeyi’nde bulunan bir ikametin ön bahçesine düşerek kırıldığı, şüpheli hakkında, ‘genel güvenliği kasten tehlikeye sokma ve özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’ suçundan soruşturma yürütüldüğü, şüphelinin alınan ifadesinde, kırılan cihazının çeşitli mağazalarda satılan eğlence ve spor amaçlı bir ürün olduğunu, satışının ve kullanımının, herhangi bir kamu kurumundan alınacak izne tabi olmadığını ve müsnet suçları işleme kastıyla hareket etmediğini beyan ettiği, drone cihazı üzerindeki kamera kayıtlarını içeren hard diskin incelenmesinde ise özel hayatın gizliliğini ihlal edici herhangi bir görüntünün bulunmadığının tespit edildiğinin anlaşıldığı” belirtildi.

Mahkeme, şüpheliye isnat edilen suçların yasal unsurlarının oluşmaması nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

DRONE MERAKI MAGAZİN BASININA YANSIMIŞTI

Hacı Sabancı ve annesi Arzu Sabancı’nın drone merakı daha önce de magazin basınına yansımıştı. “Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden” olarak anılan Arzu Sabancı’nın, Hacı Sabancı ile birlikte Boğaz’daki evlerinin bahçesinden uçurdukları drone’la İstanbul fotoğrafları çektikleri ve Instagram’dan paylaştıkları haberleri basında yer almıştı.

 

Kaynak: Cihan

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments