logo

DÜNYA BANKASINDAN “EN BÜYÜK PROJE” TESCİLİ

ucuncu_havalimanı_maket

Dünya Bankası 2015 yılı Global Kamu Özel Sektör İşbirliği Raporu’na göre, kamu-özel ortaklığıyla gerçekleştirilen en büyük 10 projeden 3’ü Türkiye’de…

İstanbul’da yapımı devam eden üçüncü havalimanı listede başı çekerken, onu Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi takip etti. Raporu değerlendiren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye’nin yatırımdaki başarısının tescillendiğini söyledi.

Türkiye yatırım projelerinde destan yazdı, Dünya Bankası tarafından hazırlanan 2015 yılı Global Kamu Özel Sektör İşbirliği Raporu’na göre, kamu-özel ortaklığıyla gerçekleştirilen en büyük 10 projeden 3’ü Türkiye’de yapılıyor.

ucuncu_havalimani_ilk_yolcu_salonu2

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’nin toplam 44,7 milyar dolar yatırım bedeline sahip 7 projeyle global yatırımların yüzde 40’ını tek başına gerçekleştirdiğini dile getirdi, 35,6 milyar dolar yatırımla İstanbul’da yapılan yeni havalimanı projesinin Dünya Bankası veri tabanına giren en yüksek bedelli kamu-özel ortaklığı projesi olduğuna dikkati çekti.

Bakan Arslan, dünya üzerinde gerçekleştirilen en büyük 10 proje arasında İstanbul yeni havalimanı projesinin ilk sırada, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin ikinci sırada, Dalaman iç hatlar terminal binası projesinin de 9’uncu sırada yer aldığını kaydetti.

ucuncu_bakan_arslan

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye’nin toplam 44,7 milyar dolar yatırım bedeline sahip 7 projeyle global yatırımların yüzde 40’ını tek başına gerçekleştirdiğini dile getirdi, 35,6 milyar dolar yatırımla İstanbul’da yapılan yeni havalimanı projesinin Dünya Bankası veri tabanına giren en yüksek bedelli kamu-özel ortaklığı projesi olduğuna dikkati çekti.

Arslan, “Bu konuda ne kadar başarılı olduğumuz, Dünya Bankası tarafından hazırlanan 2015 yılı Global Kamu Özel Sektör İşbirliği Raporu ile tescillendi” dedi.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?