logo

DÜNYA UYDU DEVLERİNDEN TÜRKİYE’YE TAM DESTEK

gokturk_uydusu

Dünyanın en büyük uydu ekosistemi derneği GVF ve dünyanın en geniş profesyonel ağ yapılanması SSPI, ESOA ev sahipliğinde Türkiye’de ikinci kez düzenlenecek olan Global Satshow için resmi destekçi olduklarını açıkladılar.

29-30 Kasım tarihleri arasında Türkiye’de ikinci kez düzenlenmesi planlanan Global Satshow’a dünyanın uydu sektörüne yön veren kurumları resmi destek verdiklerini açıkladı. Bu yıl 25’inci yıldönümünü kutlayan dünyanın en büyük kâr amacı gütmeyen uluslararası uydu forumu Global VSAT Forum (GVF) “Endorsing Association” olarak akabinde The Society of Satellite Professionals International (SSPI) ise “Supporter Association” olarak etkinliğe resmi destek verdiklerini duyurdular.

1470400654_Hakan_Kurt_1

Global Satshow’u organize eden Medyacity’nin CEO’su Hakan Kurt SSPI ve GVF gibi dünyanın iki önemli küresel kâr amacı gütmeyen kuruluşundan gelen resmi desteklerin Türkiye için önemine işaret etti.

Kurt, konuya ilişkin açıklamasında, “Bugün gururla ifade etmek istiyorum ki GVF ve SSPI gibi dünyanın en önemli iki kâr amacı gütmeyen kuruluşunun Türkiye’ye olan güvenleri ve dünyanın en büyük uydu ve uzay fuarı olmaya aday Global Satshow’a verdikleri desteği resmi olarak duyurdular. GVF ve SSPI’nın, bu yıl ikinci kez düzenleyeceğimiz Global Satshow’a verdikleri resmi destek Türkiye ekonomisi, sağlam mali yapısı ve tarihi ve demografik kuvveti sebebiyle bugün dünyanın anahtarı konumunu korumaya devam ettiğinin göstergesidir. 29-30 Kasım’da Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD)’ın Stratejik Partnerliğiyle gerçekleştireceğimiz bu fuar, dünya uydu ekosisteminin artık Türkiye’den regüle edileceğini işaret ediyor. Bizlere ve Türkiye’ye güven ve desteklerini ifade eden tüm yerli ve global partnerlerimize teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

Dünyanın en etkili iş geliştirme platformu olma hedefiyle yola çıkan ve ESOA ev sahipliğinde düzenlenmesi planlanan 2. Global Satshow 29-30 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. İki gün sürecek etkinlik kapsamında 200’den fazla katılımcı firmanın 5 bin metrekareden fazla stand alanında ürün ve projelerini sergilemesi planlanıyor. 50 ülkeden 10 binden fazla profesyonelin ziyaret etmesi beklenen etkinliğin ajandasında ise CXO yuvarlak masa toplantıları, future maker oturumları ve dünyada uydu sektörüne yer veren ESOA üyesi şirketlerin CEO’larının katılımlarıyla gerçekleştirilecek CEO Zirvesi yer alıyor.

SSPI HAKKINDA

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan The Society of Satellite Professionals International (SSPI) katlanarak büyüyen genç bir endüstrinin profesyoneller ağıdır. Bugün 40’dan fazla ülkede binlerce üyesi olan SSPI, uydu sektörü profesyonellerini sektördeki gelişmelerden haberdar etmekte ve sektör profesyonellerinin iletişim ağı olarak hizmet vermektedir.

GVF HAKKINDA

Global VSAT Forum (GVF), dünyanın her yerinden 200’den fazla üyesiyle bağımsız, tarafsız ve kâr amacı gütmeyen bir organizasyondur. Geniş tabanlı üyelikleriyle GVF, uydu endüstrisini, yan ve ilişkili sektörlerin tamamını bir araya getirmekte ve temsil etmektedir.

ESOA HAKKINDA

Kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan ESOA (EMEA Satellite Operators Association), Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu uydu operatörlerinin ortak menfaatlerini teşvik etmeyi ve bu yönde hizmet vermeyi hedeflemektedir. Birlik bugün tüm dünyada bilgi teknolojileri alanında hizmet veren EMEA bölgesi uydu operatörlerinin ortak çıkarlarını temsil etmektedir.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?