logo

ELLİNAİR, İZMİR’DEN SELANİK’E DİREKT UÇTU !

TAV_Ege_Ellinair

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan, Ellinair tarafından düzenlenen Selanik uçuşları başladı. İzmir ve Zürih arasında haftada üç gün karşılıklı direkt seferler gerçekleşecek.

TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Yunan havayolu şirketi Ellinair tarafından başlatılan Selanik seferleri için düzenlenen törene ev sahipliği yaptı. Uçuşlar cumartesi ve salı günleri karşılıklı olarak gerçekleştiriliyor.

ellinair

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda düzenlenen törene Makedonya Bölgesi Valisi Apostolos Tzitzikostas, Selanik Belediye Başkanı Yannis Boutaris, Adnan Menderes Havalimanı Vali Yardımcısı Zülkif Dağlı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, DHMİ Adnan Menderes Havalimanı Başmüdürü Erdal Çavuşoğlu, Ellinair Başkanı Giannis Mouzenidis, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Selanik Ticaret Sanayi Odası Başkanı Dimitrios Bakatselos, TAV Ege Genel Müdürü F.Erkan Balcı  ile Selanik ve İzmir’den aralarında kamu görevlileri, turizm yetkilileri ve gazetecilerin olduğu çok sayıda isim katıldı.

TAV_Ege_GM_ErkanBalci

TAV Ege Genel Müdürü F.Erkan Balcı “Ülkenin en önemli turizm ve ticaret kentleri arasında yer alan İzmir, uçuş ağımıza eklediğimiz yeni destinasyonlarla dünyaya açılıyor. Bugün Adnan Menderes Havalimanı’ndan, yurt içinde 20 ve yurt dışında 27 ülkede 74 destinasyona direkt uçuş gerçekleştiriyoruz. Ellinair ile birlikte İzmir’le Selanik’i de birbirine bağlamış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Türkiye ve Yunanistan arasında köklü bir tarihe dayanan ve özellikle son yıllarda hızlı bir şekilde gelişen ilişkilerin turizm sektörü ile daha da ileriye gideceğine inanıyoruz” dedi.

Adnan Menderes Havalimanı’nda hizmet sunulan yolcu sayısı 2014’te bir önceki yıla göre yüzde 7 artış göstererek yaklaşık 11 milyona ulaştı. Havalimanı, aynı dönemde yüzde 7 artışla 74 bin 48 uçuşa ev sahipliği yaptı.

 

APRON24.COM

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?