logo

EMİRATES DÜNYANIN EN UZUN UÇUŞUNU YAPACAK

 

Emirates havayolları, Dubai-Panama arasında dünyanın en uzun kesintisiz uçuşunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.17 saat 35 dakika sürecek uçuşlar, 1 Şubat 2016 tarihinde başlayacak.

emirates8

BAE gazetesi The National, Emirates havayolları şirketinin gelecek seneden itibaren dünyanın en uzun kesintisiz uçuşunu başlatacağını yazdı. Buna göre, Emirates havayollarına ait uçaklar, 1 Şubat 2016 tarihinden itibaren kesintisiz olarak Dubai’den Panama’ya uçacak. Boeing 777-200 LR tipi uçaklarla yapılacak yolculuk tam 17 saat 35 dakika sürecek.

Emirates Başkanı Şeyh Ahmed Bin Said Al-Maktum, “Panama, Orta Amerika’daki ilk istikametimiz olacak. Dubai’deki küresel terminalimiz üzerinden Orta Amerika, Karayip Denizi ve Güney Amerika’nın kuzey kısmına seyahat eden yolcularımıza en konforlu seçim sunulacak” dedi.

Havayolu şirketi, geçtiğimiz yıl, toplam maliyeti 5,2 milyar dolara varan 27 adet Airbus ve Boeing uçağı satın aldı. Emirates, bu yılın sonuna kadar ulaşım ağına 4 yeni güzergah eklemeyi planlıyor. Bunlar Meşhet (İran), Orlando (ABD), Bamako (Mali) ve Bologna (İtalya).

 

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments