logo

EMİRATES’TEN DEV KUPAYA DESTEK !

Emirates, 2015-2016 sezonunda başlamak üzere 2018 yılına kadar İngiltere Fedarasyon Kupası’nın (FA Cup) ana sponsoru oldu.

emirates8

Küresel çapta spor organizasyonlarına uzun soluklu destek veren Emirates Grubu, bu işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. Emirates yeni sponsorluk anlaşması ile futbolda AC Milan, Real Madrid, Olimpiyakos, Hamburg, Benfica, Paris Saint-Germain ve Arsenal kulüpleri ile sürdürdüğü işbirliklerini dünyanın en prestijli ulusal kupası olarak bilinen FA Cup ile genişletti.

emirates_kupa

REKABET RUHU VE FAİR PLAY’E DESTEK !

2018 yılına kadar 3 yıl boyunca geçerli olacak sponsorluk anlaşmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Emirates Başkanı Sir Tim Clark “Futbol gerçekten küresel bir spor ve dünya çapında pek çok ulusu birleştiren bir faktör. FA Cup, rakipsiz bir mirasa sahip ve 1,1 milyardan fazla küresel izleyiciyi çekiyor. Rekabet ruhu, fair-play ve küresel ölçekte izleyicilerin tutkularını ateşlemek bizim Emirates olarak da paylaştığımız ortak değerlerimizdir. Tüm bu nedenlerden ötürü bu kupanın isim sponsoru olmak bize gurur veriyor” dedi.

fa_cup

KİTLELERİ TURNUVAYA AKITACAK !

FA Başkanı Greg Dyke ise “Emirates gibi ileri görüşlü bir firmanın FA Cup için sunduğu bu önemli destek bize ve taraftarlara güven veriyor. Bu işbirliğinin yeni kitleleri turnuvaya dahil etmeye yardımcı olacağına ve dünya genelinde futbola olan ilgiyi artıracağına inanıyoruz. Bu aynı zamanda bize oyuna her seviyede yatırım yapmamız için fırsat da yaratacak” diye konuştu.

FA Cup’ın yeni sezonu Ağustos 2015 tarihinde ön turla başlayacak ve 21 Mayıs 2016 tarihinde Wembley’de oynanacak final karşılaşması ile sona erecek. 1871 yılından beri düzenlenen ve dünyanın en eski futbol organizasyonu olan FA Cup’ta İngiliz kulüplerinin yanı sıra, İngiltere futbol liglerinde mücadele eden bazı Galler takımları da yer alıyor.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?