logo

ERCAN’DA GREV ŞOKU !

KKTC Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTKS) Başkanı Cem Kapısız, “Kule” ve “Yaklaşma” birimlerinde 6 saat süreyle greve gidildiğini duyurdu.

Kontrolörlerin grevi yüzünden, Ercan Havalimanı’nda uçuşlar durma noktasına geldi. 20:30’da başlanan grevin ardından uçaklara kalkış ve iniş hizmetleri verilmiyor. Başlayan grevin ardından Ercan’dan kalkacak ve Ercan’a inecek uçakların uzun saatler rötar yapması bekleniyor.

ercan

“HÜKÜMET SÖZÜNDE DURMASZA GREV DEVAM EDECEK”

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Başkanı Cem Kapısız grev kararını değerlendirirken “Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası 3 Nisan 2015 (bugün) saat 20.30’den itibaren Ercan Havalimanı iniş ve kalkış trafiklerine hizmet veren ‘kule’ ve ‘yaklaşma’ birimlerinde 6 saat süreyle grevdedir. CTPBG-DPUG Hükümeti kendi imzaladıkları protokole sadık kalmamış ve Kontrolörlerle dalga geçilmiştir. Yalan protokollere imza atan, yapmayacakları vaatlerle iktidara gelip çalışanla dalga geçen emek düşmanı bir Hükümet’e bundan böyle hiçbir fedakarlık ve tolerans gösterilmeyecek. Hükümet’in tavırlarına yakışan şekilde grev ve eylemlerle cevap verilecektir. Grev esnasında üyelerimize baskı, tehdit veya grevi yasadışı olarak engelleme için herhangi bir girişim yapılması halinde K.K.T.C. Hava Sahasının tamamını kapatacağımızı ve grevi 24 saate çekeceğimizi bildiririz” diye konuştu.

ercan_1

HÜKÜMET GREVİ YASAKLADI !

Kıbrıs Postası’nın haberine göre ise, Hava trafik Kontrolörleri Sendikası bu akşam saatlerinde 6 saatliğine başlattığı grevi bakanlar Kurulu tarafından yasaklandı. Alınan kararın Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor.

SEFERLER TAMAMEN DURDU !

Pegasus Ercan Havalimanı Müdürü Reşat Soylukal, Kıbrıs Postası’na yaptığı açıklamada “Ercan’dan kalkacak 4 sefer, var. Gaziantep, Tahran, İzmir-Antalya yapılamıyor. İstanbul-Ercan ve İzmir-Ercan seferi de yapılamıyor” dedi.

Soylukal ayrıca bu gece hafta sonu olmasından dolayı hava trafiğinin yoğunluğuna dikkat çekerek “Yolcu trafiğinin daha yoğun olduğu bu hafta sonunda yapılan grev hükümetin ve sendikanın duyarsız oluşunu ortaya koyuyor. Yapılan bu eylemlerle KKTC çökertiliyor” diye konuştu. Soylukal Londra-Ercan uçağı içinde “Öte yandan Londra – Ercan seferini yapan uçak İstanbul’dan kalktı. Şu sıralarda Ercan Hava sahası üstünde uçmakta. Ama ortada çok büyük bir kriz var” dedi.

HAVAALANINDA KRİZ TOPLANTISI

Ercan Hava Limanı Genel Müdürü Serhat Özçelik de Kıbrıs Postası’na konuşarak şu sıralarda Ercan’da kriz toplantısı yapıldığını söyledi. Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi de, 20:30 itibari ile uçuşların durduğunu, büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya olduklarını belirtti. Sofi, hükümet kanadının sıkıntıyı çözmek adına çalışmalara başladığını belirterek, sorunun bir saat içerisinde çözüleceğini de dile getirdi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?