logo

ERDOĞAN: “3.HAVALİMANINI SÖKE SÖKE BİTİRECEĞİZ ! “

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Biz havalimanı yapıyoruz birileri çıkıyor bu havalimanını engellemek için ellerinden ne geliyorsa onu yapmaya çalışıyorlar. Yav engelleyemeyeceksiniz biz orayı söke, söke, söke bitireceğiz. Bunun hiç lamı-cimi yok. Bitireceğiz’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni’ne katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye kazandırmak için kazanılmış olanları yağmalamak için ellerini ovuşturanların bu ülke için ancak kriz üretebileceklerini söyledi.

ERDOGAN_MANSET

“SÖKE, SÖKE, SÖKE BİTİRECEĞİZ”

Aynı zihniyette olan çevrelerin İstanbul’a üçüncü havalimanı yapılmasına da karşı çıktıklarına dikkat çeken Erdoğan, “Bakın şimdi üçüncü havalimanı, biz havalimanı yapıyoruz birileri çıkıyor bu havalimanını engellemek için ellerinden ne geliyorsa onu yapmaya çalışıyorlar. Yav engelleyemeyeceksiniz biz orayı söke, söke, söke bitireceğiz. Bunun hiç lamı cimi yok. Bitireceğiz. Niye? Biz geldik yıllarca Sabiha Gökçen çalışmıyordu. Geldik Sabiha Gökçen yetmiyor. Sabiha Gökçen’e biliyorsunuz yeni terminal binaları yaptık. Şimdi yeni pist yaptık. Atatürk Havalimanı şuanda slot vermede sıkıntı çekiyor. Yeri geliyor yukarda dolaşıp duruyoruz. Burası bittiği anda buradaki sıkıntılar kalkacak. Birinci etabı 2017’de inşallah bitecek ve 5 pisti olan yılda 150 milyon yolcu kapasitesi bir havalimanına kavuşuyoruz” diye konuştu.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?