logo

ERDOĞAN’A SİKORSKY İLE HAVADAN KORUMA

erdogan_heli

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’daki askeri diploma törenlerine geçişlerinde havadan Sikorsky S-70 helikopterle özel olarak korundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tuzla’da bulunan Deniz Harp Okulu’ndaki Mezuniyet Töreni’ne katılmak üzere eşi Emine Erdoğan ile birlikte S-92 tipi helikopterle Kısıklı’daki evinden ayrıldı. Havada Polis helikopterleri S-92’ye eşlik etti.

Deniz Harp Okulu Mezuniyet töreninde ise bu yıl  bir ilk yaşandı. TRT ve AA dışındaki kurumların Genelkurmay ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde akredite gazeteciler tören alanına alınmadı.

Habercilerin takibi bu nedenle nizamiye girişiyle sınırlı kaldı. Söz konusu törenler Cumhurbaşkanlığı’ndan duyurulan canlı yayın değerleriyle haber merkezlerine aktarıldı.

hava_koruma

CUMHURBAŞKANI HELİKOPTERLE GELDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldi. Başbakan törenin başlamasına kısa bir süre kala Deniz Harp Okulu’na giriş yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kısıklı’daki konutundan helikopterle Tuzla’daki Deniz Harp Okulu’na geldi. Erdoğan’ın gelişiyle tören saat 15:15’de başladı. Erdoğan’a evi ile askeri diploma törenleri arasındaki gidiş gelişinde havadan sikorsky helikopter ile özel olarak korundu.

 

 APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?