logo

ETIHAD’DAN BAGAJ KAYBINI AZALTAN SİSTEM!

A380_Etihad_-_In_flight_1

Etihad Airways şirketin tüm uçuş ağını kapsayacak, kayıpları minimuma indirecek, yeni bir bagaj yönetimi sistemine geçti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways, Luggage Logistics ile yaptığı işbirliği kapsamında, şirketin tüm uçuş ağını kapsayacak yeni bagaj yönetimi sistemini duyurdu.Luggage Logistics’in gelişmiş Bagaj Yönetim Sistemi, yolcuların bagajlarının, vaktinde hedeflenen yerde olmasını sağlayacak.

bagaj_alim

Ayrıca havayolu bu sistem sayesinde, yolculuk boyunca bagajın nerede olduğunu da kolayca takip edebilecek. Bagaj Yönetim Sistemi, uçuş tarifeleri, yolcu bilgilendirme ve kalkış kontrol sistemleri ile de entegre olacak. Bağlantılı uçuşlarda, yolcuların bagajlarının transferi daha hızlı olacak ve bu da uçuşların zamanında gerçekleşmesine katkıda bulunacak.

Bagaj Yönetim Sistemi programı, birçok kaynaktan gelen ve bagaj ile ilgili verileri yöneten bir merkeze bağlı çalışıyor. Bu gerçek zamanlı bilgi ise bagaj bilgilerinin tutarlılığını ve görünürlüğünün sağlanması için Etihad Airways’in operasyon ekipleri arasında hızlı bir biçimde paylaşılıyor. Yeni sistem ile kayıp ve yanlış yere yönlendirilmiş bagajların sayısının azalması ve bagaj yönetimine bağlı rötarların azalması hedefleniyor.

 

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments