logo

EVİNDE 69 TANE 1 DOLAR ÇIKTI!

hakan_karakus_gozalti

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk’ün damadı Yarbay Hakan Karakuş, evinde bulunan 1 dolarlık banknotları Amerika’ya tatbikata gittiğinde biriktirdiğini söyledi.

Darbe girişimi sırasında Gölbaşı’ndaki Polis Özel Harekât binasını bombalayarak 50 polisi şehit eden ve F-16 savaş uçağı ile gece boyunca Ankara semalarında alçak uçuş yapan Pilot Yarbay Mustafa Azimetli sorgusunda ayrıntılı bilgi verdi.

Yarbay Azimetli, ifadesinde o geceyi şöyle anlattı: “Üssün komutanı General Hakan Evrim odama geldi. Teröristle mücadele harekâtı olacağını söyledi ve uçaklara mühimmat yüklememi emretti. Albay Ahmet Özçetin kurmay pilotlara kalmasını söyledi. Tümgeneral Mehmet Dişli ve bir de ismini hatırlamadığım Tuğamiral vardı. Saat 18.00’de bizim filoya geldiler. Saat 19.00’da Albay Ahmet Özçetin darbe yapılacağını bildirdi. 15 Temmuz 2016 günü saat 23.00 sıralarında Gölbaşı’nda beklemeye başladık.

ÇAĞRI ADI: ASLAN-1

Bu uçuşun bir uçuş planlaması olmadığından ‘Aslan 1’ olarak çağrı adını verdiler. Bir saatin sonunda helikopter hangarından iki helikopter çıktığını gördük. Polis Özel Harekât Merkezi’ndeki Gölbaşı’ndaki yerde bulunmakta olan bir Sikorsky helikopteri bombalamak suretiyle imha etik. Amacımız helikopterin Polis Özel Harekât tarafından kullanılmasını önlemekti. Bu sırada F-16’yı iki kişi kullanıyorduk, yanımda Ekrem Aydoğdu vardı. F-16’yı Ekrem kullanıyordu ancak direktifleri ben veriyordum.
İkinci uçuşu ise aynı gece ancak gece yarısından sonra 02.00 dolaylarında yaptık. Bu kez Ankara üzerinde alçak irtifa uçuşlar yaptık. Darbeye direnenleri psikolojik baskı altına almak için alçak irtifa uçuşları yapmamız söylendi. Ancak biz ses duvarını aşacak şekilde süpersonik uçuşlar yapmadık. Sonra birlikten ayrılarak lojmana geçtim bir hafta kadar bekledim. Ben kesinlikle firar etmedim sadece gelip almalarını bekledim. Evimde gözaltına alındım.

ÖZTÜRK’Ü SABAH GÖRDÜM

16 Temmuz sabah 08.00 gibi Akın Öztürk’ün (Eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve YAŞ üyesi) 143’üncü Filo’ya geldiğini gördüm. Halen Üs Komutanı Evrim ön tarafta duruyordu. Akın Öztürk, Hakan Evrim ile konuştuktan sonra makam aracıyla 143’üncü Filo’dan ayrıldı. Kendisinin zorla tutulduğunu gözlemlemedim.
Emniyetteki ifademde de FETÖ terör örgütüne mensup olduğumu ve şu an görmüş olduğunuz gibi darp edildiğimden dolayı bu ifadem özgür bir ifade olarak kabul etmiyorum. FETÖ diye adlandırılan Fetullahçı terör örgütü ile bir ilişkim yoktur.”

EVİNDE 69 TANE 1 DOLAR ÇIKTI

Dare girişiminin üssü olduğu iddia edilen Akıncı Üssü’nde 141. Filonun komutanı ve eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk’ün damadı Hakan Karakuş ifadesinde özetle şunları söyledi: “Albay Ahmet Özçetin, kuleye geçmemi ve uçuş kontrol amiri olarak görev yapacağımı söyledi. İlk uçuşlar 21.30 civarında yapıldıktan sonra, kontrolsüz olarak uçaklar indi. Sabaha karşı helikopter ve uçaklar geldi. Pist ve Kuleye atış yaptılar. Helikopterler 06.00 civarından piste iniş yapınca sığınağa, 06.30’da da eve kaçtım. Evimdeki aramada 69 adet 1 dolar buldular. Ben bu dolarları Amerika’ya tatbikata gittiğimde harcamalar sonrasında artan para üstleri şeklinde biriktirdim. Hatıra olsun diye çekmecede duruyordu. Kimseye 1 dolar vermedim kimseden de almadım.”

Kaynak:Hürriyet

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?