logo

“GÖKYÜZÜNE OLAN AŞKIM HİÇ BİTMEYECEK”

Erciyes Üniversitesi Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen etkinliğe, Türkiye’nin ilk F-16 kadın pilotu Berna Şen konuşmacı olarak katıldı.

berna_sen

Mühendislik Fakültesi konferans salonunda düzenlenen ‘Havacılığın Kanatsız Melekleri’ isimli konferansın açılış konuşmasını yapan Sivil Havacılık Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İlke Türkmen, yüksek okuldaki kız öğrenci sayısının erkeklere oranla çok az olduğuna değinerek, Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleşen etkinliğin kadınların iş hayatındaki yerine dikkat çekmek için yapıldığını belirtti.

Türkmen, “İlk aşama eğitim aşaması ve bu aşamada bayan sayımız oldukça düşük, bu durumda havacılık sektöründe çalışan bayan sayısının az olmasına neden olmaktadır. Fakat son yıllardaki gözlemlerime dayanarak teknik bölümlere de bayanların ilgisinin arttığını söyleyebilirim. Umut ediyoruz ki sektörde ve eğitim alanında çalışan bayanların sayısı daha da artar” dedi.

berna_sen_3

“GÖKYÜZÜNE AŞKIM HİÇ BİTMEYECEK”

Türkiye’nin ilk F-16 kadın pilotu Berna Şen, basın mensuplarına açıklama yaptı. Şen, “Bugünkü etkinlikte arkadaşlarımızın içindeki havacılık aşkını biraz hareketlendirmek istiyorum. Ben bu aşkı hiç kaybetmedim. Arkadaşlarıma da bunları anlatacağım. Havacılık kolay bir meslek değil çok ciddi ve fedakarlık isteyen bir iş ve bu fedakarlığı yaparken onları güdüleyen bir şeyler olması gerekiyor. Bu da onların motivasyonudur. Ve biraz da çalışma gerektiren, sürekliliği olan bir meslek, birbirini çok etkileyen bir operasyon içerisindesiniz. Birinin yaptığı şey diğerinin hayatını etkiliyor. Ve çok disiplin gerektiriyor. Bunun bilinciyle bu mesleğe girip bu yönde devam etmeleri gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Konferansa konuşmacı olarak ayrıca Havaş Yolcu Hizmetleri Şefleri Saniye Söğüş ve Özlem Akdemir de katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?