logo

FRANSIZ GEZGİNDEN HAVALİMANINDA ”SANTUR” DİNLETİSİ

Dünyayı 2 yıldır dolaşan Fransız gezgin Alex Rhinoceros Ambient, son durağı Atatürk Havalimanı’nda çaldığı İran’a özgü bir çalgı olan santur ile yolculardan yoğun ilgi gördü.

 

Yaklaşık 2 yıldan bu yana dünyayı dolaşan Fransız gezgin Alex Rhinoceros Ambient, Atatürk Havalimanı’nda çaldığı İran’a özgü bir çalgı olan santur ile yolculardan yoğun ilgi gördü.

Hindistan’da 10 ay kaldıktan sonra tarifeli uçakla geldiği Atatürk Havalimanı’nda, Fransa’nın Lyon kentine gitmek üzere bekleyen Ambient, gümrüklü sahada bir süre meditasyon yaptıktan sonra yanında bulundurduğu santuru çalmaya başladı. Diğer yolcular, kendine özgü mistik sesi bulunan çalgıyla müziği başarıyla icra eden Ambient’in bu küçük konserini beğeniyle izledi.

KONSER KARAKOLDA BİTTİ

Müziğin sesini duyan yolcular Ambiela’yı dinlemeye başladı. Bu sırada müziği beğenen yolcular para vermeyi de ihmal etmedi. Bazı yolcuların da durumu cep telefonuyla görüntülediği esnada müzisyenin yanına polis geldi. Hindistah’da bu çalgıyı öğrendiğini söyleyen Ambiela’ya müdahale eden polis, şahsın ifadesini almak için Pasaport Büno Amirliği’ne götürdü.

(Haberler)

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments