logo

GAZİPAŞA’DAN GÜZELLER GEÇTİ

GAZİPAŞA’DA MUHTEŞEM AĞIRLAMA…

TAV Havalimanları tarafından işletilen Gazipaşa Alanya Havalimanı, Miss Finland 2015 finalistlerini ağırladı. Güzeller yöre ve havalimanı tanıtımı için apronda uçak altında ve terminal binasında poz verdi.

fin_3

Objektiflere yansıyan kareler, hem Alanya ve çevresini hem de bölgeye ulaşımda önemli rol oynayan Gazipaşa Alanya Havalimanı’nı Finlandiya’da tanıtmak için kullanılacak.

fin_5

BÜYÜK FİNAL HEYECANINI GAZİPAŞA’DA ATTILAR

Finlandiya’da düzenlenecek ‘Miss Finland 2015′ güzellik yarışmasının finalistleri, büyük final öncesi Gazipaşa Alanya Havalimanı’nda tanıtım çekimlerine katıldı. Finlandiya’da yöre ve havalimanının tanıtımına katkı sağlamak için gerçekleştirilen çekimlerde, güzellik yarışması finalistleri apron ve terminal binasında poz verdi.

fin_guzel

GAZİPAŞA’DAN FİNLANDİYA’YA DİREKT UÇUŞLAR

Gazipaşa Alanya Havalimanı’ndan bu yıl Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye FinAir, Jettime Finland ve Corendon ile direkt uçuşlar planlanıyor.

fin_1

Devamlı büyüme ve gelişme hedefiyle yola çıkan TAV Havalimanları, Ağustos 2007’de yapılan Gazipaşa-Alanya Havalimanı işletme ihalesini kazandı. Havalimanı, Mayıs 2034’e kadar 25 yıllığına TAV Havalimanları’na kiralandı. Yapımı 1999 yılında gerçekleşen ve yıllık 500 bin yolcu kapasiteli 2 bin 144 metrekare terminal alanı ile hizmete başlayan Gazipaşa-Alanya Havalimanı, TAV Havalimanları’nın gerçekleştirdiği yatırımla üç kat büyütüldü. Genişletme çalışmaları kapsamında, 15 bin metrekarelik apron sahası 22 bin metrekareye kadar genişletildi. Gazipaşa-Alanya Havalimanı Temmuz 2014’ten itibaren 6 bin 400 metrekarelik yeni terminal binası ve iki kat artırılan apron park kapasitesi ile yolcularını ağırlıyor. Gerçekleştirilen büyütme çalışmalarıyla kapasitesi yılda 1,5 milyon yolcuya çıkarılan havalimanında 2014 yılında 726 bin yolcuya hizmet sunuldu. Gazipaşa-Alanya Havalimanı ile yörenin turizm, tarım, ticaret, kültür, tanıtım faaliyetleri yönünden gelişimine ve bölgede istihdamın artırılmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments