logo

GÖKYÜZÜ FOTOĞRAFÇISI MURAT ÖZTÜRK’Ü RAHMETLE ANIYORUZ…

murat_ozturk_iceri

Usta pilot ve gazeteci Murat Öztürk’ü iki yıl önce bugün kaybetmiştik… O hep yükseklerde uçmaya ve gönlümüzde yaşamaya devam edecek…

 19 Mayıs 2013’te Türk Havacılığı’nda adını ilklere yazdıran Murat Öztürk, Adana’da elim bir uçak kazasıyla aramızdan ayrılmıştı…

murat_ozturk_takla

SON RÖPORTAJ VE O ELİM KAZA…

Şu anda Apron24.com Genel Yayın Müdürlüğü Görevini yürütüyorum. Geçen yıl Türkiye Gazetesi’nde havalimanı muhabirliğine devam ederken, sevgili Murat Öztürk ile son röportaji ben yapmıştım. Şu sözleri kulaklarımdan hiç gitmiyor:

“Cemil kardeşim, düz uçuşlar para getirmiyor. Reklam şirketleri akrobasi yapmadan, havada takla atıp, pike çekmeden iş dahi vermiyor. Kısmet olursa haftaya 19 Mayıs’ta Adana’da yine böyle bir gösteri yapacağım. Buna sen de şahit ol, zaten teybe de kaydediyorsun. Benim gayem her zaman gençlere, insanımıza havacılığı sevdirmekti. Reklam konusundaki serzenişim de bundan. Havacılık eğitimi veren bir kurumun da maddi kaynaklara ihtiyacı var. Yoksa bu işten servet kazanayım diye bir hırsım hiç bir zaman olmadı”.

murat_ozturk

Gökyüzü fotoğrafçısı Murat Öztürk, işte bahsettiği o geçen yıl ki 19 Mayıs’ta gösteri sırasında elim bir uçak kazasıyla aramızdan ayrıldı.

MURAT ÖZTÜRK HEPİMİZİN HOCASIYDI…

Murat Öztürk, Türkiye’yi hava fotoğrafçılığı ile tanıştıran, İstanbul’a sportif ve genel havacılıkta nefes veren Hezarfen Havaalanı’nın kurucusu, Top Air’in sahibiydi. Bizlerin ise hem havacılıkta hem de gazetecilikte hepimizin ustası ve hocasıydı… En sevdiği uçaklarından biri olan Pitts S-2B ile Adana semalarında uçarken kaybettiğimiz Murat Öztürk, bugün mezarı başında  Fatiha’larla anılıyor.

Apron24.com Ailesi olarak biliyoruz ki, o bize yukarıdan elinde fotoğraf makinesi ile gülümsüyor. Merhum Murat Öztürk Ağabeyimize Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere tüm dost ve yakınlarına tekrar tekrar sabırlar diliyoruz. Ruhu Şad, Mekanı Cennet Olsun.

MURAT ÖZTÜRK’ÜN ANISINA O’NUNLA ÇEKTİRDİĞİMİZ SON FOTOĞRALAR

murat_ozturk_cemil

murat_ozturk_1

murat_ozturk_2

hezarfen

CEMİL YILDIZ/APRON24.COM

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments