logo

GÜMRÜK BAKANI TÜFENKÇİ’DEN TERÖRE KARŞI BİRLİK MESAJI!

Atatürk Havalimanında bombalı saldırının gerçekleştirildiği bölgede incelemelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, “Türk milleti güçlüdür. Bunların altından kalkar ve hiçbir zaman bu terör saldırılarıyla ne korkuya ne paniğe kapılır” dedi.

gümrük bakanı2

Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen bombalı saldırının ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, havalimanına gelerek incelemelerde bulundu. Dış hatlar terminali geliş ve gidiş kısmındaki patlamalarına meydana geldiği yerleri inceleyen Tüfenkçi, yetkililerden bilgi aldı.

PATLAMADA YARALANAN PERSONELLE SOHBET ETTİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi patlama sırasında olay yerinde bulunan ve başından hafif şekilde yaralanan bir havalimanı personeliyle de konuşarak geçmiş olsun temennisinde bulundu. Yaralı personelle yakından ilgilenen Tüfenkçi, bir süre olay hakkında bilgi aldı.

“TÜRKİYE’YE DEĞİL DÜNYAYA, İNSANLIĞA YAPILAN BİR SALDIRI”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi burada gazetecilere açıklamalarda bulunarak teröre karşı kararlılık mesajı verdi. Bakan Tüfenkçi, “Dünkü menfur saldırıdan sonra bizim gümrük muhafaza memurumuz da görev yaptığı mahal içerisinde hayatını kaybetti, şehit oldu. Arkadaşlarımız da yaralanmıştı. Bugün hem yetkililerden bilgi alıp hem burada görev yapan arkadaşlarımıza geçmiş olsun deyip moral vermek açısından buradayız. Yapılan saldırıyı biz şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Bu da gösterdi ki asasında yapılan saldırı Türkiye’ye değil dünyaya, insanlığa yapılan bir saldırı” ifadelerini kullandı.

gümrük bakanı

TERÖRE KARŞI BİRLİK VURGUSU

Teröre karşı kararlılık vurgusu yapan Bakan Tüfenkçi, “İnsanlığa ve dünyaya yapılan bu saldırıyla bizim ne kadar güçlü olmamız gerektiğini, ne kadar teröre karşı tek yürek ve tek ses olmamız gerektiğini göstermesi bakımından önemliydi. Bugün şurada gördüğümüz manzara aşağıda gördüğümüz manzara tamamen günahsız ve sivil insanları hedef alan, korku ve panik oluşturarak insanlar arasında kargaşa neden olmak, bu insanların hayatını karartarak da ne elde edebileceklerini doğrusu bizler de bilmiyoruz. Ama şunu kesinlikle ifade etmek lazım; Türkiye Cumhuriyeti, Türk milleti güçlüdür. Bunların altından kalkar ve hiçbir zaman bu terör saldırılarıyla ne korkuya ne paniğe kapılır. Ama alabileceğimiz tedbirleri de en üst düzeyde alarak bir daha böyle bir saldırıyla karşı karşıya kalmamamız yönünde gereken ne varsa o tedbirler alınıyor zaten” dedi.

APRON24.COM

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?