logo

HARRISON FORD UÇAK KAZASI ATLATTI

harrison-ford-plane

Havacılık tutkunu olan ve daha önce yaptığı uçak kazalarıyla sık sık gündeme gelen ünlü ABD’li aktör Harrison Ford, yine ciddi bir uçak kazası atlattı.

74 yaşındaki Ford, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde uçağını indirmek isterken bir yolcu uçağı ile tehlikeli şekilde yakınlaştı.

Pazartesi günü yaşanan olayda kule, Ford’un kullandığı uçağa Orange County bölgesindeki John Wayne Havalimanı’na inmesi talimatını verdi. Ancak ünlü aktör inmesi gereken pisti karıştırarak hemen yanındaki taksi yoluna indi.

Ford’un uçağı inerken ise hemen altında içinde 110 yolcu ve 6 mürettebat bulunan American Airlines’a ait yolcu uçağı bulunuyordu. Ford’un iniş sırasında kuleye “Bu yolcu uçağının benim altımda mı olması gerekiyor” dediği belirtildi.

Yolcu uçağının olaydan birkaç dakika sonra güvenli şekilde havalandığı aktarıldı. ABD basını olayı duyursa da Ford konu hakkında açıklama yapmadı.

Federal Havacılık Dairesi de tek motorlu Aviat Husky tipi uçağın pisti kaçırdığını doğruladı ancak pilotun kimliği konusunda açıklama yapmadı.

Star Wars, Indiana Jones ve Blade Runner gibi unutulmaz filmlerin yıldızı olan Ford, 2015 yılında antika uçağı ile Los Angeles’taki bir golf sahasına çakılmış, kazadan yaralı olarak kurtulmuştu. 50’li yaşlarında pilot olan Ford’un kendine ait birkaç adet uçağı bulunuyor.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments