logo

HAVA-İŞ: “ÇALIŞANLARIN ÜZERİNDEKİ BASKIYI KALDIRIN!”

Çalışanların ve üyelerinin her olayda yanında olan Hava-İş Sendikası Milano-İstanbul seferini yaparken, motoru yanınca acil inen THY uçak kazasıyla ilgili de dik duruşunu sürdürdü. Hava-İş yönetimi yaptığı yazılı açıklamada,THY yönetimine seslenerek “Bu tür sorunların bir daha yaşanmaması için çalışanlar ve üyelerimiz üzerindeki baskıyı kaldırın” uyarısında bulundu.

havais_manset

Hava-İş Sendikası’ndan yapılan açıklama şöyle :

“Türk Hava Yolları’nın Milano-İstanbul seferini yapan TK1878 sefer sayılı TC-JPE kuyruk tescilli Airbus 320 tipi uçağı, Atatürk Havalimanına motorunun alev alması nedeniyle acil iniş yaptı. Uçakta görevli bulunan personelin hızlı müdahalesi ile kimse yaralanmadan iniş yapan uçağın motor kısmında oluşan yangına havalimanı itfaiye ekipleri müdahale ederken, 97 yolcu acil tahliye botuyla uçaktan indirildi.

KAZA_YOLCU

Uçakta görevli olan personele, yolculara ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, Germanwings kazası sonrası yaptığımız açıklamada da belirttiğimiz gibi havacılık sektöründe kaza ve hataların telafisinin mümkün olmadığını defalarca kez ikaz ettiğimiz SHGM, THY yönetimi ve diğer ilgililere tekrar hatırlatma gereği duyuyor, sorunların tespit edilip gerekli önlemlerin alınması ve bu tür kazaların tekrar yaşanmaması için konunun takipçisi olacağımızı, ikazlarımızı dikkate almayan THY A.O. ve Teknik A.Ş. yöneticilerine, özveri ile emek veren üyelerimiz üzerindeki psikolojik baskıların ortadan kaldırılması ve Toplu İş Sözleşmesine harfiyen uyulmasının alınacak tedbirlerin başlangıç noktası olduğunu hatırlatıyoruz”.

HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?