logo

HAVA-İŞ: “THY TEKNİK AŞ’DE MÜCADELEYE DEVAM”

thy_teknik_motor

Hava-İş Sendikası, Yargıtay’ın THY Teknik AŞ çalışanlarının metal iş kolunda olduğu yönünde verdiği kararın ardından “mücadeleye devam” kararı aldı. Sendika yönetimi aldığı kararı yayınladığı bildiriyle üyeleriyle paylaştı.

 Hava-İş Sendikası’nın bildirisi şöyle:

 Sayın Üyelerimiz,

Çok yakın zamanda yaşanılan, hepimizi hukuka güvende zora bırakan, sizlerin de tahmin ettiği gibi oluşan siyasi karar ve bu karar sonrası Çelik-İş Sendikası tarafından uygulamaya geçirilen planı hepimiz birlikte görüyor ve kınıyoruz.

Sendika, üyesinin haklarını savunmak için kurulup , ÖRGÜTLENME MÜCADELESİ VE EMEKLE BÜYÜR. Emek hırsızlığı yapanlar, siyasi iktidar gücünü kullananlar yaptıklarının aynısı ile yarın kendileri karşılaşır. Uzun zamandır mahkeme süresince verdiğimiz mücadele Yargıtay’da verilen kararlar açısından görülmemiş bir hızla darbe yemiş maalesef siyasete yenik düşerek sonuçlanmıştır.   Ancak bu süreç, daha önce sizlerle paylaştığımız gibi devam etmekte olup, HAVA-İŞ YÖNETİMİ OLARAK ÜYELERİMİZİN KENDİSİNİ MUTLU EDEN HAVACILIK VE TAŞIMA İŞ KOLUNA TEKRAR KAZANDIRILMASI İÇİN SONUNA KADAR MÜCADELESİNE DEVAM EDECEKTİR. Bizler adaletin her yerde olması gerektiğini biliyor sonunda da Hz. ALLAH’ın da bir adaleti  var olduğuna inanıyoruz.

Ülkemizin değerli profesörlerinin bile eksik dökümanlarla kandırılıp hazırlatılan ve mahkeme heyetine verilen mütalaalar , yine kendileri tarafından yazılmış sadece kararların imzalandığı süreç, sendikal hareket tarihine kara bir leke olarak yazılacaktır. HAVA İŞ MAHKEME SALONLARINA DEĞİL SİYASET KARARLARINA MAHKUM EDİLMİŞTİR. Bu yolla kazananlar yarın ne olacağını da yaşayacaklardır. HAVA İŞ Sendikasını üyesi karşısında zor duruma düşüren bu zihniyetin hangi amaçla TEKNİK A.Ş ‘yi ele geçirme planı olduğunu bizler biliyoruz onlar da biliyor. Ama üzücü tarafı kendisini uçak teknisyeni gören geçmişte bu sendikada yöneticilik yapan ya da talip olanların atelyelerde yaptığı üyelerimize Metal-İş koluna davetleri utanç ve ahlaksızlıktır. HAVA İŞ Sendikasının mahkeme sürecinde hiçbir şey yapmadığını savunanlar ise mahkeme süreçlerinde nasıl mücadele edildiğini görmezden gelmektedirler. Hele hele bu süreçte bizi eleştirenlerin, bizleri suçlaması ve süreçle ilgili açıklamaları birlik olmamız gereken yerde ayrıştırması sorgulamamıza açıktır. Yine ve sonuna kadar söyleyeceğimiz TEKNİK A.Ş. üyelerimizin Hava-İş’in ayrılmaz bir parçası olduğudur, sendika yönetimimiz bu haksız siyasi kararı da yenecek güçtedir. Bunu anlamayanların yarın hangi yüzle üyelerimizin karşısına geçeceğini göreceğiz.

Sayın Üyelerimiz,

Çelik-İş Sendikasının çalışma bakanlığında yapmış olduğu el ele, kol kola çalışma ile sizleri aniden toplu olarak bu sendikaya sizlerin bilgisi olmadan üye göstererek gerçekleştirdikleri sinsi planlar devreye girmiştir.Bu sinsi planları ise sizler görerek zaten yıkıyorsunuz.

Hava-İş olarak konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’e bağlı kardeş TÜRK METAL Sendikası’na, yüksek mahkemeye yapmış olduğumuz itirazlarımız sonuçlanıncaya kadar, sizleri  TÜRK-İŞ çatısı altında TÜRK METAL sendikasına üye olmaya davet ediyoruz.  5. Dönem Toplu İş Sözleşmesinde sizlere verdiğimiz sözlerin yerine geleceği konusunda hiç şüpheniz olmasın. Uzun süredir işverenin uyguladığı politikaya karşı sizlerin sorunlarına göre, hazırladığımız taslak ve çalışmaları TÜRK METAL sendikasına vererek TÜRK-İŞ’in çatısı altında yardımlaşmaya, eylem ve söylem birliği yapmaya devam edeceğiz. Söz verdiğimiz gibi sizlerin olacak bu sözleşme tekniğin diriliş sözleşmesi olacak, görevinde kalıp kalmayacağı belli bile olmayan TEKNİK A.Ş yöneticilerini de korkutmaya devam edecektir. Onların istediği değil siz üyelerimizin istediği TİS’in imzalanacağından hiç şüphemiz yoktur. Bu sözümüz yerine getirilecektir. Sendikal emek hırsızları çok yakında yaptıkları ahlaksızlığın altında kalacaklardır.

Saygılarımızla…

HAVA-İŞ SENDİKASI YÖNETİM KURULU

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?