logo

HAVA-İŞ UÇUCU PERSONELİN HAKKINI TEK TEK ALIYOR

hava_is_yonetim_manset

Türk Hava Yolları ile 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ni imzalayarak, çalışma dünyasının takdirlerini toplayan Hava-İş Sendikası, uçucu personelin sözleşmede vadedilen haklarını tek tek alıyor.

Sendika yeni kazanımlar konusunda üyelerine şu açıklamayı yaptı: 

Değerli Üyelerimiz;

Uçuş komisyonunda görüşülüp neticelenen hususlara ilişkin imzalanan protokoller aşağıda yer almaktadır. Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri esnasında uçucu üyelerimizle gerçekleştirdiğimiz istişareler ve geri bildirimlerde en çok üstünde durdukları konular; otel nöbetlerinin kaldırılması ve uçucu ekiplerin planlı uçuş görevlerine sağlık raporu nedeniyle katılamadıklarında yaşanan ücret kesintileriydi.

28 Mart tarihinde imzaladığımız ek protokol ile 1 Haziran itibariyle Otel Nöbetlerinin kaldırılacağını sizlerle paylaşmıştık. Yine 1 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere Uçuş ekipleri planlı uçuş görevlerine sağlık raporu nedeniyle katılamayacakları bilgisini, planlı görevin mesai başlangıç saatinden en az 4 saat önce bildirdiği takdirde alınan sağlık raporunun ilk 2 günü için kesinti yapılmayacaktır.

24 saat tebliğ kuralı ile ilgili yaşanan belirsizlikleri ortadan kaldırmak adına TİS 95.3/e maddesinde kurala ilişkin detayları açıkça belirttik. Konuyla ilgili kitapçık basılıp, tüm üyelerimize dağıtılacaktır.

Bilginize, saygılarımızla…

p2p1

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?