logo

HAVADA HEYECAN DOLU ANLAR! (SES KAYITLI)

Uçakta kanaması olan hamile yolcu için Atatürk Havalimanında iniş önceliği verildi.  Yolcuyu, Atatürk Havalimanında doktor karşıladı.

kokpit-pilotTTT

Yerel saatle 22:34’de Malezya’nın Kuala Lumpur Havalimanı’ndan havalanan TK61 sefer sayılı Türk Hava Yolları’nın Airbus 330 tipi uçağının,pazar günü İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş için yaklaşması sırasında hamile bir yolcu rahatsızlandı.Doktor olduğu öğrenilen yolcuyla ilgili kabin ekibi de durumu hemen kokpit ekibine bildirdi. THY pilotu da, Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi ile bağlantıya geçerek hasta yolcuyla ilgili kontrolöre bilgi verdi ve iniş önceliği istedi

“HASTANIN KENDİSİ DOKTORMUŞ”

Pilot doktor da olan yolcunun hamileliği ile ilgili sıkıntısı ve kanaması olduğunu belirterek,”Şu an kanaması var ama hastanın kendisi zaten doktormuş kendisi çok öyle acil olarak bir ambulans istemedi” dedi.Bunun üzerine kontrolör uçağa iniş önceliği verdi ve iniş sırasına aldı. THY uçağı saat 03:57’de Atatürk Havalimanı’na indikten sonra hamileliğinden dolayı kanaması olan yolcu sağlık kontrolönden geçtikten sonra havalimanından ayrıldı.Yolcunun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

PİLOT VE KONTROLÖR ARASINDAKİ İŞTE O KONUŞMA

Pilot:Hasta bir yolcumuz var.Bu sebeple inişte öncelik rica ediyoruz.İstanbul yaklaşmayla temas kurup koordine edebilir misiniz?

Kontrolör:Tabii efendim.Hasta yolcunun cinsiyeti ve durumu hakkında bilgi alabilir miyiz?

Pilot:Bayan yolcumuz hamileliği ile ilgili sıkıntısı var.Kanaması var.Bu yüzden öncelik istedik.

Kontrolör:Anladım yaşı hakkında bilginiz var mıdır?

Pilot:Yaşı hakkında şu an bilgim yok onunla ilgili hemen öğrenebilirim

Kontrolör:Anlaşıldı şirketinizden mi ambulans talep edersiniz DHMİ’den mi?

Pilot:Ambulans talep etmedik.212(park yeri) numaralı kapıya yanaşacağız.Direkt olarak doktor zaten karşılayacak. Şu an kanaması var ama hastanın kendisi zaten doktormuş kendisi çok öyle acil olarak bir ambulans istemedi

Kontrolör:Anlaşıldı efendim

İŞTE O TELSİZ KONUŞMALARI:

APRON24.COM

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?