logo

HAVALİMANINDA İLGİNÇ OLAY

Atatürk Havalimanı’nda erken doğum yapan Iraklı Sazgar Mohammed Arif, çocuğu ölü doğunca kaldığı otel ‘den şikayetçi oldu. Sazgar Mohammed Arif savcılığa şikayette bulundu.

ıraklı-kadın

Iraklı Ahmet Salar Mahmud ile eşi Sazgar Mohammed Arif(36) 11 Haziran Cumartesi günü THY’nin TK-807 uçağı ile Süleymaniye’den saat 06.20’de İstanbul’a geldi. Iraklı aile aynı gün TK-824 ile saat 12.25’de transit olarak geldikleri İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Beyrut’a gideceklerdi. Ancak Irak’taki doktorun uçabilir raporu verdiği Sazgar Mohammed Beyrut uçağının kapısnda hamile olduğu için rahatsızlandı. Bunun üzerine uçmaktan alıkonulan Iraklı aile transit bölgede bulunan Air-Port Otele yerleştirildi.

Otele yerleşen Sazgar Mohammed Arif iki gün sonra dün akşam saatlerinde bu kez doğum sancısına yakalandı. Eşi Ahmet Salgar Mahmud durumu otel yetkililerine bildirerek doktor istedi. Otele gelen doktor Iraklı kadın da doğumun başlamak üzere olduğunu belirterek hastanın acele hastaneye gitmesi gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine hazırlanan Iraklı Sazgar, sedyeye alınmak istendi. Ancak otelin asansörüne sedye sığmadığı için Sazgar Muhammed tekerlekli sendelyeye konularak transit bölgeden geçirildi ve dış hatlar E Kapısı önündeki ambülansa getirildi. Burada tam ambülansa binileceği sırada Iraklı Sazgar Muhammed Arif bebeğini doğurdu. Çocuğun nefes almadığın belirleyen doktor ambülansın içinde bebeğe kalp masajına başladı. Hemen Bakırköy Doktor Sadi Konuk Hastanesine gidildi ve yol boyunca da kalp masajı yapıldı. Ancak çocuğu ölü teslim alan hastane doktorları da yaptıkları tüm müdahalelere rağmen bebeği hayata döndüremedi.

AİLE SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Çocuğunu kaybeden Iraklı Sazgar Muhammed Arif ve eşi Ahmet Salgar Mahmud yaşadıkları bu talihsiz olay üzerine Savcılığa şikayette bulunarak kendisinin sedye yerine tekerlekli sandalye ile ambülansa götürüldüğünü ve bu nedenle de bebeğini kaybettiğini iddia etti. Olayın ardından Bakırköy Savcılığının soruşturma başlattı.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?