logo

HAVALİMANINDA IŞIKLAR NEDEN KAPATILACAK ?

İklim değişikliğine dikkat çekmek için İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes havalimanlarında yolcu konforu ve güvenliği engellemeyecek şekilde ışıklar kapatılacak.

Istanbul_Ataturk

Türkiye’nin 3 havalimanında iklim değişikliğine dikkat çekmek üzere düzenlenen Dünya Saati kampanyasına destek verilecek. 162 ülkede 7 binden fazla şehir ve yüz milyonlarca insanın destek verdiği etkinlik, 28 Mart Cumartesi günü 20.30-21.30 arasında gerçekleşecek. Bu çerçevede İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes havalimanlarında yolcu konforu ve güvenliği engellemeyecek şekilde ışıklar kapatılacak.

Izmir_Adnan_Menderes

KARBON SALIMININ YÜZDE 2’Sİ HAVACILIK SEKTÖRÜNDEN KAYNAKLANIYOR

TAV Havalimanları Başkan Yardımcısı Kemal Ünlü,  iklim değişikliğini durdurmak ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir gezegen bırakmak için ortak çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

TAV_Kemal_Unlu

Küresel ölçekte karbon salınımlarının yüzde 2’si havayolları başta olmak üzere havacılık sektöründen kaynaklandığına dikkat çeken Ünlü, “Biz TAV olarak sorumluluğumuzun farkındayız ve paydaşlarımızla işbirliği halinde, yolcu memnuniyetini artırırken çevreye etkimizi en aza indirmek üzere çalışıyoruz. İklim değişikliğine dikkat çekmek üzere tüm dünyada ve Türkiye’de milyonlarca insanla birlikte Dünya Saati etkinliğine katılmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments