logo

HAVALİMANINDA PAPAĞAN KURTARMA OPERASYONU !

İstanbul’dan, Suudi Arabistan’daki götürülmek üzere havalimanına getirilen papağan güvenlik noktasından geçirilirken kaçtı.

papağan2

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda güvenlik noktasından geçerken kaçan papağan, yetkililere zor anlar yaşattı. Suudi Arabistan’lı bir ailenin İstanbul ziyareti sırasında aldığı 15 bin lira değerindeki papağan, İstanbul’dan Arabistan’a götürülmek üzere kafes içinde havalimanına getirildi. X-RAY cihazı papağanın sağlığı açısından zararlı olduğu gerekçesiyle kafesinden çıkarılan papağan, güvenlik noktasından geçirildiği sırada sahibinin omuzundan kaçtı.

papağan333

“PAPAĞAN DİĞER YOLCULARDAN KORKTU”

Diğer yolcuların ilgisi yüzünden kaçtığı belirtilen papağan için, TAV ekipleri kurtarma çalışması başlattı. Geçtiğimiz gün yaşanan kurtarma operasyonu sonuç vermeyince aile papağanı bırakıp Suudi Arabistan’a dönmek zorunda kaldı. İnatçı papağan için bugün tekrar bir kurtarma operasyonu gerçekleştirildi.

SAHIBININ OMZUNDAN KACAN PAPAGAN DUNDEN BERI YAKALANAMADI.  FOTOGRAF:IBRAHIM YILDIZ/ISTANBUL, (DHA)

 

Papağanın kafesi uzun bir demir çubuk yardımıyla papağanın beklediği yere çıkarıldı. Kafesin kendisine doğru geldiği gören  papağan bulunduğu yerden kaçarak çatının bir başka yerine kondu. Havalimanı yetkilileri, yolcuların güvenliğini de göz önünde bulundurarak papağan için, yarın daha yükseğe çıkabilen bir iş makinesi ile kurtarma yapacaklarını söyledi.

papağan333

DEĞERİ 15 İLA 17 BİN TL

Havalimanında kurtarma operasyonlarını bekleyen papağanın satıcısı Bahattin Kılınç, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, papağının diğer yolculardan korktuğu için omzundan kaçtığını söyledi. Kılınç, “Dün akşam yediden bu yana orada. Açıkıp aşağı inmesini bekliyoruz ancak aşağısı kalabalık olduğu için ürküyor. Kuşu Suudi Arabistan’a götürüyorum” dedi. Papağanın isminin “Miyav” olduğunu ifade eden Kılınç değerinin ise 15 ila 17 bin TL olduğunu söyledi.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?